Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bayern uspěl ve Stuttgartu, Gebre Selassie přihrával na gól Brém

18:03aktualizováno  20:02
HAMBURK - Fotbalisté Hamburku zdolali v 19. kole německé ligy na domácím hřišti Werder Brémy 3:2. Český obránce Theo Gebre Selassie odehrál za hosty necelou hodinu a přihrával na druhý gól Brém. Vedoucí Bayern Mnichov uspěl na hřišti Stuttgartu 2:0 a zaznamenal patnáctou ligovou výhru v sezoně.

Fotbalista Hamburku Marcel Jansen (vzadu) a Zlatko Junuzovič z Werderu Brémy foto: Reuters

Bavorský tým prodloužil v duelu se Stuttgartem vítěznou sérii, která trvá již osm zápasů. Naposledy se domácí radovali z vítězství nad Bayernem v březnu 2010. Gólově se ale lídr tabulky dlouho nemohl prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě nejlepšímu klubovému střelci Mandžukičovi, který zaznamenal dvanáctou branku v sezoně a na vedoucího muže ligových statistik Stefana Kiesslinga mu chybí jediná trefa.

V 72. minutě se Mandžukič proměnil v nahrávače, když asistoval u druhé branky Müllerovi. O chvíli později domácí Harnik uviděl druhou žlutou kartu a Stuttgart musel dohrávat o deseti. Skóre zápasu se již nezměnilo a Bayern tak díky zaváhání Leverkusenu v duelu s Freiburgem, vede tabulku německé ligy už o jedenáct bodů, Stuttgart je jedenáctý. Brémám se povedl vstup do utkání, když se již v deváté minutě prosadil Lukimya.

Hamburk dál postrádá zraněného Jiráčka

Za domácí však již za necelou čtvrthodinu vyrovnával druhý nejlepší střelec Hamburku v probíhající sezoně, Korejec Son Hung-min. Další branky přišly na řadu až ve druhém poločase. Hned v jeho první minutě poslal domácí do vedení Aogo a za dalších šest minut přihrával stejný hráč na třetí branku Hamburku Lotyši Rudnevsovi. Vzápětí již přišla chvilka českého reprezentačního obránce Gebre Selassieho, který si připsal asistenci u gólu Sokratise a bylo to 2:3.

Jenže hned za další dvě minuty musel český obránce ve službách Werderu opustit hřiště, když jej vystřídal Arnautovič. V 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Fritz a stejný trest postihl o deset minut později právě střídajícího Arnautoviče. V devíti hráčích se již svěřenci trenéra Schaafa na vyrovnání nezmohli a Werder tak po třech předchozích výhrách nad tímto soupeřem, tentokrát vyšel bodově naprázdno. Hamburku, který postrádal zraněného Petra Jiráčka, patří po neúplném 19. kole v tabulce devátá příčka, Brémy jsou dvanácté.

Německá fotbalová liga - 19. kolo

Hamburk - Brémy 3:2 (23. Son Hung-min, 46. Aogo, 52. Rudnevs - 9. Lukimya, 54. Sokratis)
Stuttgart - Bayern Mnichov 0:2 (50. Mandžukič, 72. Müller)