Bayern udolal Norimberk 2:0. Trefili se Ribéry a Robben

20:01
MNICHOV - Sedmdesát minut to bylo trápení ve hře i v koncovce, až pak se Bayern Mnichov konečně prosadil. Německý šampion sobotní výhrou v bavorském derby na Norimberkem zareagoval na páteční hubené vítězství Dortmundu a svého rivala v boji o titul dostihl. Plný počet bodů ze tří zápasů mají i Leverkusen a Mohuč.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov Arjena Robbena (vpravo) a Rafinhy foto: ČTK

Bayern chvílemi nudil, za Neurem se třáslo břevno, Alaba proti výborně chytajícímu hostujícímu brankáři Schäferovi neproměnil ani penaltu.

Norimberk, na jehož lavičce seděl český útočník Tomáš Pekhart hrál chytře, precizně v defenzivě a velkého favorita dlouho trápil. Dvacet minut před koncem si přízemní centr Alaby prolétl podél branky a Mandžukiž svěsil hlavu. Jenže kapitán Lahm zachytil míč na druhé straně, odcentroval a Ribéry hlavou do protipohybu gólmana konečně fanoušky rozjázal.

3. kolo - Německo

Bayern Mnichov - Norimberk 2:0 (69. Ribéry, 78. Robben), Hannover - Schalke 2:1 (15. Huszti z pen., 42. Diouf - 55. Szalai), Hoffenheim - Freiburg 3:3 (9. Salihovič z pen., 25. Volland, 77. Strobl - 13. Sorg, 29. Guédé, 66. Freis), Leverkusen - Mönchengladbach 4:2 (28. a 61. Sam, 23. Kiessling z pen., 72. Gonzalo Castro - 54. Stranzl, 57. Arango), Mohuč - Wolfsburg 2:0 (60. Choupo-Moting, 78. N. Müller).

Pikantní je, že krátce před gólem ze hřiště odešli Götze a Thiago Alcántara, oběma letním posilám to nešlo. Do hry se dostali Müller a Kroos a hned to bylo veselejší. Chvíli po trefě Ribéryho předvedl parádní sólu Robben. Z pravé strany se probil do vápna, obešel tři hráče a pod padajícím gólmanem své parádní sólo zakončil.

Další velké šance už Bayern neproměnil, přesto se na páteční Superpohár v Praze proti Chelsea dobře naladil.

Dortmundu musel stačit jeden gól

Dortmund porazil Brémy i s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem 1:0. Duel dosud stoprocentních týmů rozhodl ve prospěch úřadujícího vicemistra Polák Robert Lewandowski.

Dortmund se s Brémami utkal téměř na den přesně 50 let poté, co vzájemný duel obou týmů zahajoval nově založenou bundesligu. Půl století od triumfu Werderu 3:2, který premiérovou brankou soutěže odstartoval útočník Borussie Timo Konietzka hned v první minutě, uběhne v sobotu.

Dnes bylo čekání na gól podstatně delší než před padesáti lety. Brémy, které jako poslední tým v tomto ročníku zatím neinkasovaly a Braunschweig i Augsburg zdolaly 1:0, držely čisté konto až do 55. minuty. Pak ale Gebre Selassiemu unikl Lewandowski a po asistenci Marca Reuse mířil do prázdné branky.

Další gól i přes výraznou převahu Dortmundu nepadl. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mohou přijít o první místo, pokud některý z dalších stoprocentních týmů Bayern, Leverkusen či Mohuč vyhraje a výrazně si zlepší skóre.