Bayern smetl ve šlágru Dortmund, Lipsko v deseti přetlačilo Leverkusen

17:56aktualizováno  20:51
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov ovládli šlágr 28. kola německé ligy a Borussii Dortmund porazili jasně 4:1. V čele tabulky mají znovu desetibodový náskok před Lipskem, které zvítězilo gólem v nastavení nad Leverkusenem 1:0. Hoffenheim po sedmi zápasech poprvé nebodoval, v Hamburku podlehl 1:2. Obránce či záložník Hoffenheimu Pavel Kadeřábek nebyl v nominaci.

Kouč Bayernu Carlo Ancelotti a Frank Ribéry. foto: Reuters

Už ve čtvrté minutě šlágru mezi Bayernem a Dortmundem šli do vedení domácí. Po povedené kombinaci Lahm přihrál do vápna na Ribéryho a ten střelou z první překonal Bürkiho. Do sítě žlutočerných se francouzský fotbalista trefil po sedmi a půl letech.

Německá fotbalová liga - 28. kolo

Freiburg - Mohuč 1:0 (70. Petersen), Hamburk - Hoffenheim 2:1 (25. a 75. Hunt - 33. Kramarič z pen.), Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 2:3 (18. Clemens, 58. Modeste - 13. Vestergaard, 55. Traoré, 80. Stindl), Lipsko - Leverkusen 1:0 (90.+3 Poulsen), Schalke - Wolfsburg 4:1 (6. a 77. Burgstaller, 23. Goretzka, 48. Caligiuri - 79. Gómez z pen.), Bayern Mnichov - Dortmund 4:1 (10. a 68. z pen. Lewandowski, 4. Ribéry, 49. Robben - 20. Guerreiro).

O šest minut později z přímého kopu zvýšil na 2:0 bývalý hráč Borussie Lewandowski. Polský reprezentant se v posledních třech bundesligových duelech podílel na šesti brankách: čtyři dal a u dvou asistoval. Skóroval navíc v sedmi po sobě jdoucích domácích zápasech Bayernu, což se naposledy povedlo Giovanemu Élberovi v roce 2002.

Vzápětí měl další dvě šance Robben. Ve dvacáté minutě ale Vidal odhlavičkoval míč ze šestnáctky Bayernu pouze ke Guerreirovi, portugalský obránce zpoza vápna vystřelil do šibenice a nedal Ulreichovi šanci.

Zklamaní fotbalisté Dortmundu po porážce od Bayernu.

Další dvě povedené střely posléze vytasil Robben, skórovat se mu ale podařilo až po změně stran. Klasicky si navedl míč doprostřed a levou nohou zakončil k tyči. Nizozemský křídelník dal proti Borussii v kariéře už deset soutěžních gólů, stejně jako proti Hamburku.

Fotbalisté Bayernu slaví.

Radost fotbalistů Bayernu.

V 67. minutě fauloval ve vápně unikajícího Lewandowského brankář Bürki, polský kanonýr z penalty skóroval podruhé v zápase a s 26 trefami se posunul do čela tabulky střelců před dortmundského Aubameyanga. Bayern zůstává v Allianz Areně v této sezoně neporažen.

Lipsko odehrálo s Leverkusenem statisticky vyrovnaný zápas, v závěru navíc dostal červenou kartu domácí stoper Orban a zdálo se, že se body rozdělí. Ve třetí minutě nastavení ale předložil Forsberg míč ve vápně Poulsenovi a ten ve skluzu skóroval. Lipsko tak vyhrálo potřetí za sebou.

Standardní situace byly zásadními momenty v duelu Hamburku s Hoffenheimem. Nejprve v 25. minutě z přímého kopu otevřel skóre domácí záložník Hunt, o osm minut později vyrovnal z penalty nařízené po Ostrzolkově faulu ve vápně Kramarič, který v posledních osmi bundesligových zápasech zaznamenal stejný počet zásahů.

Julian Brandt z Leverkusenu a Naby Keita z Lipska v zápase německé Bundesligy..

Čtvrt hodiny před koncem vrátil přístavnímu celku vedení druhým gólem v zápase Hunt, jenž zakončil do odkryté branky po Woodově přihrávce. Bod hostům mohl zajistit v závěru Amiri, trefil však tyč a Hamburk potvrdil, že se mu na vlastním stadionu daří: vyhrál tam sedm z osmi posledních duelů.

Anthony Modeste sice zaznamenal 23. gól v sezoně a k němu i asistenci, přesto Kolín nad Rýnem nestačil na Mönchengladbach a podlehl 2:3. Schalke porazilo Wolfsburg i díky dvěma Burgstallerovým brankám jasně 4:1. Celek z Gelsenkirchenu doma na „Vlky“ umí, vyhrál posledních sedm utkání se skóre 20:4.