Bayern slaví 23. ligový titul už šest kol před koncem

17:37aktualizováno  17:58
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví po třech letech zisk titulu v německé lize. Po dnešní výhře 1:0 ve Frankfurtu mají šest kol před koncem v čele nedostižný náskok 20 bodů na sesazeného šampiona Borussii Dortmund. Do rekordní klubové sbírky přidali hráči Bayernu již 23. mistrovskou trofej.

Bayern Mnichov slaví titul. foto: Reuters

Tak brzy jako svěřenci Juppa Heynckese ještě nikdo o triumfu v bundeslize nerozhodl. Mistrovské oslavy Bayernu zařídil Bastian Schweinsteiger, který rozhodl utkání ve Frankfurtu v 53. minutě efektní patičkou. Bayern mohl otevřít skóre už v prvním poločase, ale David Alaba z penalty, nařízené za faul na Thomase Müllera, trefil tyč.

28. kolo

Brémy - Schalke 0:2 (51. Draxler, 69. Marica), Dortmund - Augsburg 4:2 (22. a 52. Schieber, 64. Subotič, 90.+1 Lewandowski - 43. Baier, 45. Vogt), Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:1 (53. Schweinsteiger), Leverkusen - Wolfsburg 1:1 (12. Schürrle - 70. Kjaer), Mönchengladbach - Fürth 1:0 (74. de Jong).

Bayern se nyní může v klidu soustředit na další soutěže, v nichž má ještě šanci triumfovat, a sice Ligu mistrů a Německý pohár.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů je i Dortmund, který dnes nezabránil předčasné korunovaci Bayernu ani výhrou 4:2 nad Augsburgem. Trenér Jürgen Klopp udělal před odvetou proti Málaze v sestavě sedm změn, i tak domácí hráči jasně zdolali zachraňující se bavorský celek.

Augsburg senzačně vedl 2:1 a za stavu 2:2 měl v 55. minutě velkou šanci poslat ho znovu do vedení střídající Jan Morávek. Po velké chybě Marcela Schmelzera šel sám na branku, ale v koncovce selhal.