Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bayern přestřílel Herthu 3:2 a dál vládne bundeslize

18:55
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 10. kole německé ligy Herthu Berlín 3:2 a dál vedou tabulku o bod před Dortmundem. Borussia zvládla derby se Schalke, tým z Gelsenkirchenu porazila na jeho hřišti 3:1.

Mandžukič slaví gól. foto: ČTK/AP

Mistrovský Bayern po středeční drtivé výhře 5:0 nad Plzní v Lize mistrů prodloužil neporazitelnost v německé soutěži o 35. zápas. Domácí ale museli dohánět náskok nováčka soutěže, protože už ve čtvrté minutě se popáté v sezoně gólově prosadil nejlepší klubový střelec Kolumbijec Adrián Ramos.

10. kolo

• Bayern Mnichov - Hertha Berlín 3:2 (30. a 51. Mandžukič, 54. Götze - 4. Ramos, 59. Ben Hatira)
  • Hannover - Hoffenheim 1:4 (57. Sane - 62. a 64. Firmino, 10. Salihovič z pen., 18. Herdling)
  • Leverkusen - Augsburg 2:1 (34. Rolfes, 83. Can - 24. Hahn), Mohuč - Braunschweig 2:0 (8. a 68. Okazaki)
  • Schalke - Dortmund 1:3 (62. Meyer - 14. Aubameyang, 51. Sahin, 74. Blaszczykowski )

Bayern ale dvěma brankami Maria Mandžukiče skóre otočil a třetí gól bavorského celku přidal za další tři minuty Mario Götze. Hertha už skóre pouze zkorigovala po trefě Änise Ben-Hatiry a poprvé po čtyřech utkáních vyšla bodově naprázdno.

Bayern, který se 5. listopadu představí v odvetě v Plzni, hrál pod trenérem Pepem Guardiolou v sestavě: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Boateng, Alaba - Lahm - Robben (26. Mandžukič), Schweinsteiger, Kroos (24. Götze), Ribéry - Müller (63. Martínez).

Dortmund vedl v utkání se Schalke od 14. minuty, kdy se pošesté v sezoně prosadila letní posila ze St. Etienne, útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Domácí mohli ještě do přestávky vyrovnat, ale Kevin-Prince Boateng neproměnil pokutový kop. Brankář Roman Weidenfeller zneškodnil čtvrtou penaltu z posledních osmi, kterým v německé lize čelil.

Po přestávce pak zvýšil vedení žlutočerných Turek Nuri Sahin. Domácí se znovu dostali na dostřel zásluhou trefy Maxe Meyera, druhou ligovou výhru Dortmundu za sebou ale potvrdil čtvrt hodiny před koncem polský reprezentační záložník Jakub Blaszczykowski.

Z českých fotbalistů zasáhl do zápasového programu obránce Zdeněk Pospěch, jehož Mohuč si v domácím prostředí poradila s Braunschweigem 2:0, záložník Jan Morávek byl u prohry Augsburgu na hřišti Leverkusenu 1:2. Oba odehráli celé utkání.