Bayern přehrál Herthu 4:0. Hubník zavinil penaltu

17:52
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize nováčka Herthu Berlín 4:0 a upevnili si vedení v tabulce. Brankář Manuel Neuer prodloužil svou sérii bez inkasovaného gólu na dvanáct soutěžních utkání a 1108 minut. Nepovedený zápas odehrál v obraně hostů reprezentační stoper Roman Hubník, který podobně jako v úterní kvalifikaci s Litvou zavinil pokutový kop.

Bayern Mnichov - Hertha Berlín (Hubník) foto: Reuters

Svěřenci trenéra Juppa Heynkese v Allianz Areně od začátku potvrzovali roli favorita a během úvodních třinácti minut nastříleli berlínskému týmu tři branky. Přesně mířili útočník Mario Gómez a záložníci Franck Ribéry s Bastianem Schweinsteigerem. V 69. minutě Hubník trefil v pokutovém území Ribéryho nohu a s následnou penaltou neměl Gómez problém. Šestadvacetiletý kanonýr si jubilejní desátou bundesligovou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Pekhart se neprosadil

Leverkusen s dalším reprezentačním obráncem Michalem Kadlecem remizoval na půdě Mönchengladbachu 2:2, přestože hrál od 68. minuty bez vyloučeného Gonzala Castra. Cenný nerozhodný výsledek zajistil Bayeru tři minuty před koncem talentovaný záložník André Schürrle.

Záložník Jan Polák nastoupil na druhý poločas a pomohl Wolfsburgu k výhře 2:1 nad Norimberkem, v jehož útoku se neprosadil Tomáš Pekhart. Utkání rozhodl dvěma góly chorvatský útočník Mario Mandžukič.

Německá Bundesliga - 9. kolo

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:0 (5. a 69. z pen. Gómez, 7. Ribéry, 13. Schweinsteiger), Mohuč - Augsburg 0:1 (88. Callsen-Bracker z pen.), Mönchengladbach - Leverkusen 2:2 (65. Reus, 72. Herrmann - 20. Reinartz, 87. Schürrle), Stuttgart - Hoffenheim 2:0 (48. Okazaki, 77. Pogrebňak z pen.), Wolfsburg - Norimberk 2:1 (24. a 83. z pen. Mandžukič - 70. Eigler).