18. prosince 2013 11:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bayern porazil čínského soupeře a je ve finále fotbalového MS klubů

Javier Martinez v dresu Bayernu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Javier Martinez v dresu Bayernu. | foto: Reuters
AGADIR (Maroko) Fotbalisté Bayernu Mnichov podle očekávání postoupili do finále mistrovství světa klubů. Bavorský velkoklub v úvodním semifinále v marockém Agadiru porazil čínské Kuang-čou Evergrande jasně 3:0, navíc čtyřikrát trefil brankovou konstrukci. Svěřenci Josepa Guardioly se v sobotním finále utkají s lepším ze středeční dvojice Raja Casablanca - Atlético Mineiro.

Obhájce triumfu v Lize mistrů a soupeř Plzně ze základní skupiny měl od začátku převahu. Výběr italského trenéra Marcella Lippiho v úvodní půlhodině zachránila tyč při pokusu Thiaga a břevno po dělovce Kroose.

Branková technologie v akci

Běží pětadvacátá minuta. Kroose napřáhl a jeho střela se od břevna odrazila na čáru. Rozhodčí Bakary Gassama neváhal a jako první sudí si na velkém turnaji vyžádal pomoc brankové technologie. Záložník si však z toho, že jeho střela byla u historického okamžiku, příliš těžkou hlavu nedělal. "Věděl jsem, že míč neskončil v brance. Takže zrovna v tomhle případě bych technologii nepoužil."

Bayern zlomil odpor Kuang-čou pět minut před pauzou, když se po závaru prosadil křížnou střelou Ribéry. Za čtyři minuty nehlídaný Mandžukič zvýšil hlavou po Thiagově centru.

Německý favorit vstoupil výborně do druhého poločasu a po dvou minutách přidal třetí branku povedenou ranou Götze. Mnichované nadále dominovali a břevno se otřáslo po pokusech Ribéryho a Götzeho.

Bayern bude v sobotu v Marrákeši usilovat o letošní pátou trofej. V roce 2013 už vyhrál Ligu mistrů, bundesligu, domácí pohár a evropský Superpohár v Praze, neuspěl pouze v souboji o německý Superpohár s Dortmundem.

Bayern Mnichov - Kuang-čou Evergrande 3:0 (2:0)

Branky: 40. Ribéry, 44. Mandžukič, 47. Götze. Rozhodčí: Gassama (Gambie).

ČTK, Lidovky.cz

On-line reportáž | FOTBAL

Sparta - Rostov
0:1
37
Noboa přihrál před pokutové území Erokhinovi, který se chytře obtočil okolo Sáčka a vystřelil. Bránu překopl.