Bayern zakončil podzim překvapivou remízou s Mönchengladbachem

23:03
MNICHOV - Podzimní mistr německé fotbalové bundesligy Bayern Mnichov zakončil kalendářní rok překvapivou domácí remízou 1:1 s Borussií Mönchengladbach. Suverénní lídr tabulky tak v závěrečném utkání podzimu přišel o šanci vyrovnat svůj vlastní rekord v počtu získaných bodů v první části ligy z ročníku 2005/06.

Fotbalista Bayernu Mnichov Xerdan Shaqiri foto: Reuters

Bayern nasbíral 42 bodů a navzdory dnešní ztrátě půjde do jarních odvet s pohodlným náskokem. Před druhým Leverkusenem povede minimálně o devět a před mistrovským Dortmundem o 12 bodů.

Mönchengladbach ve vyprodané Allianz Areně držel skvělým výkonem gólman Marc-André ter Stegen, jenž inkasoval pouze v 59. minutě od premiérového bundesligového střelce Xherdana Shaqiriho. Skóre zápasu otevřel v 21. minutě hostující Thorben Marx z penalty za ruku Jeroma Boatenga.