Bayern suverénně vyhrál a dál kraluje německé Bundeslize

17:23
BERLÍN - Bayern Mnichov vyhrál v 5. kole německé fotbalové ligy na hřišti nováčka Darmstadtu 3:0 a zůstal v čele tabulky bez ztráty jediného bodu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví gól v utkání proti Darmstadtu. foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 5. kolo

Brémy - Ingolstadt 0:1 (90.+3 Hartmann z pen.)

Darmstadt - Bayern Mnichov 0:3 (20. Vidal, 62. Coman, 63. Rode)

Hamburk - Eintracht Frankfurt 0:0

Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 1:0 (64. Modeste)

Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (76. a 88. z pen. Dost)

Obhájce titulu potvrzoval roli favorita od úvodních minut. Ve 20. minutě se poprvé v bundeslize od svého příchodu z Juventusu trefil Arturo Vidal. Darmstadt sice dokázal Neuera v branci několikrát ohrozit, ale branky dávali pouze hosté.

Po hodině hry se během dvou minut nejprve trefil Kingley Conan, který hrál první zápas za Bayern v základní sestavě, a Sebastian Rode.

Překvapivě uspěl druhý nováček. Ingolstadt zvítězil zásluhou Hartmannovy penalty z třetí minuty nastavení v Brémách, za které celý zápas odehrál český reprezentant Theo Gebre Selassie. I Vladimír Darida odehrál 90 minut v dresu Herthy, která po dvou brankách Dosta prohrála na půdě Wolfsburgu 0:2.

Daří se brankáři Jaroslavu Drobnému, který ani ve svém druhém zápase v sezoně neinkasoval. Hamburku pomohl k domácí remíze s Frankfurtem.

Na první bod stále čeká Mönchegladbach, třetí tým loňské sezony. Borussia prohrála v rýnském derby s Kolínem 0:1.