Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bayern ve šlágru porazil po třech letech v německé lize Dortmund

18:36aktualizováno  21:24
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve šlágru německé ligy Dortmund na jeho hřišti 3:0 a nadále vedou tabulku o čtyři body před Leverkusenem. Borussia na třetím místě ztrácí po 13. kole už sedm bodů.

Bayern slaví branku proti Plzni. foto: MAFRA - Michal Šula

Německá fotbalová liga - 13. kolo

Augsburg - Hoffenheim 2:0 (17. a 23. Altintop)

Braunschweig - Freiburg 0:1 (52. Fernandes)

Eintracht Frankfurt - Schalke 3:3 (61. a 68. Joselu, 54. Flum - 14. vlastní Flum, 18. Matip, 86. Höwedes)

Hertha Berlín - Leverkusen 0:1 (29. Kiessling), Norimberk - Wolfsburg 1:1 (72. Ginczek - 39. Arnold)

Norimberk - Wolfsburg 1:1 (72. Ginczek - 39. Arnold)

Dortmund - Bayern Mnichov 0:3 (66. Götze, 85. Robben, 87. Müller)

Frankfurt, za který odehrál celý zápas Václav Kadlec, remizoval se Schalke 3:3 a čeká na ligovou výhru již více než dva měsíce. Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, zvítězil na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. V dresu hostů nastoupil v základní sestavě také záložník Václav Pilař a odehrál 65 minut.

Fotbalisty Bayernu nasměroval za vítězstvím nad úřadujícím vicemistrem Mario Götze, který v létě právě z Dortmundu přestoupil za 37 milionů eur. Do vedení poslal obhájce titulu v 66. minutě krátce po svém příchodu na hřiště. Na 2:0 zvýšil v 85. minutě Arjen Robben, jenž v květnu rozhodl svou brankou vzájemný souboj ve finále Ligy mistrů, a vzápětí zpečetil vítězství Bayernu Thomas Müller. Dortmund prohrál se svým velkým rivalem v lize poprvé od roku 2010 po šesti zápasech.

Eintracht dokázal v duelu se Schalke otočit nepříznivé skóre z prvního poločasu. Po něm domácí prohrávali 0:2 vinou vlastního gólu Johannese Fluma a druhé ligové trefy obránce Joëla Matipa. Po změně stran ale zásah do vlastní branky odčinil právě Flum a dvěma góly zařídil obrat španělský útočník Joselu, letní posila z Hoffenheimu. První výhry po sedmi duelech se však Frankfurt nedočkal, čtyři minuty před koncem jej o ni připravila trefa Benedikta Höwedese.

Freiburg porazil Braunschweig díky trefě švýcarského záložníka Gelsona Fernandese. Pilař nastoupil v základní sestavě podruhé a celkově hrál teprve potřetí od svého příchodu do Německa. Vladimír Darida po svalovém zranění v sestavě Freiburgu chyběl stejně jako obránce Pavel Krmaš. Freiburg, který bude hrát ve čtvrtek v Liberci, nastoupil v sestavě: Baumann - Sorg, Ginter, Höhn, Günter - Freis (88. Guédé), Fernandes, Höfler, Mehmedi (81. Coquelin), Pilař (64. Kerk) - Hanke. Norimberk remizoval s Wolfsburgem 1:1, za domácí odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Jan Polák v dresu hostů se dostal na hřiště až v poslední minutě utkání. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart zůstal jen na lavičce náhradníků.