Bayern v lize opět ztratil body, doma prohrál s Dortmundem

21:09
BERLÍN - Bayern Mnichov v německé fotbalové lize pokračuje v rozdávání bodů. Už jistý mistr potřetí v řadě nedokázal zvítězit a podruhé za sebou prohrál, když ve šlágru kola podlehl Dortmundu 0:3. Bavorský tým, který nastoupil se všemi oporami základní sestavy, dohrával zápas bez vyloučeného Rafinhy.

Großkreutz se snaží připravit o míč Ribéryho. foto: Reuters

Fotbalisté Wolfsburgu doma otočili utkání s Norimberkem a po výhře 4:1 se posunuli na čtvrté místo, které zaručuje start v předkole Ligy mistrů. Za vítěze odehrál posledních sedm minut záložník Jan Polák.

Obránce Zdeněk Pospěch pomohl gólovou přihrávkou Mohuči k výhře 3:0 nad Brémami. Mohuč si upevnila sedmé místo, na šestou příčku zajišťující účast v evropských pohárech ztrácí bod.

Bayern, který v týdnu na rozdíl do Dortmundu prošel do semifinále Ligy mistrů, prohrával v nejsledovanějším utkání kola od 20. minuty. Míč se dostal ve vápně k volnému Henrichu Mchitarjanovi a ten se trefil přesně k tyči. Po přestávce zvýšil střelou ve skluzu Marco Reus, který si připsal již pátou branku v posledních třech zápasech.

Německá fotbalová liga - 30. kolo

Freiburg - Braunschweig 2:0 (9. vlastní Vrančič, 49. Schuster)

Hannover - Hamburk 2:1 (9. Stindl, 86. Ya Konan - 48. Calhanoglu)

Mohuč - Brémy 3:0 (5. vlastní Petersen, 16. Moritz, 40. Malli)

Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (89. Arango - 12. Didavi)

Wolfsburg - Norimberk 4:1 (22. a 82. Perišič, 19. Olič, 69. Malanda - 8. Feulner)

Bayern Mnichov - Dortmund 0:3 (20. Mchitarjan, 49. Reus, 56. Hoffman).

Skóre uzavřel sedm minut nato záložník Jonas Hofmann, který zpečetil nejvyšší porážku trenéra Pepa Guardioly v kariéře a největší domácí prohru Bayernu od září 2008. Dortmund si vítězstvím udržel tříbodový náskok před třetím Schalke.

Wolfsburg prohrával s Norimberkem od osmé minuty, kdy se trefil hostující Markus Feulner, pak už ale stříleli branky jen domácí. O vyrovnaní se postaral chorvatský útočník Ivica Olič, který zakončil rychlou akci střelou pod břevno.

Nejlepší střelec klubu zaznamenal dvanáctou trefu v soutěži a skóroval ve třetím zápase v řadě. Ještě do přestávky poslal Wolfsburg do vedení jeho krajan Ivan Perišič a čtrnáct minut po změně směně stran zvýšil obránce Bernard Malanda.

Hosté pak otevřeli hru a nepřipravené obraně zasadil čtvrtý úder znovu Perišič. Norimberk, v jehož dresu odehrál 63 minut záložník Adam Hloušek, prohrál potřetí v řadě a na předposlední mu dál hrozí sestup. Hlouškův spoluhráč Tomáš Pekhart přišel na hřiště na posledních 13 minut.

Mohuč vedla nad s Brémami už po pěti minutách, kdy si po rohovém kopu vstřelil vlastní branku útočník Nils Petersen. Druhý gól domácích přidal po čtvrthodině hry svou premiérovou trefou v tomto ročníku Christoph Moritz.

Definitivu dal Mohuči šest minut před koncem prvního poločasu Yunus Malli, kterého přihrávkou do zakončení vysunul Pospěch. Za Werder odehrál druhý poločas obránce Theo Gebre Selassie.