Bayern po 53 zápasech v lize prohrál, Dortmund drží druhou příčku

18:19aktualizováno  21:17
BERLÍN - Již jistý německý fotbalový mistr Bayern Mnichov utrpěl v domácí lize první porážku po 53 zápasech. Rekordní sérii úspěšného obhájce titulu ukončil Augsburg, na jehož hřišti favorit s několika náhradníky v základní sestavě prohrál 0:1.

Pierre Emile Hojbjerg (vlevo) z Bayernu a Jeong-Ho Hong. foto: Reuters

Naposledy vyšel bavorský velkoklub bodově naprázdno v říjnu 2012 po domácí prohře 1:2 s Leverkusenem. Favorit nehrál v nejsilnější sestavě, na jeho soupisce se vůbec neobjevili například záložníci Franck Ribéry a Arjen Robben. Mario Gözte a Thomas Müller zasáhli až do druhého poločasu.

Německá fotbalová liga - 29. kolo

Augsburg - Bayern Mnichov 1:0 (31. Mölders)

Brémy - Schalke 1:1 (15. Di Santo - 33. Goretzka)

Eintracht Frankfurt - Mohuč 2:0 (52. Joselu, 85. Meier)

Norimberk - Mönchengladbach 0:2 (17. Arango, 79. Kruse z pen.)

Stuttgart - Freiburg 2:0 (69. Maxim, 89. Harnik)

Dortmund - Wolfsburg 2:1 (51. Lewandowski, 77. Reus - 34. Olič).

To už ale Bayern prohrával, když po půlhodině hry chyboval na půlící čáře při ligové premiéře devatenáctiletý záložník Mitchell Weiser, míč mu odebral Daniel Baier, našel nabíhajícího Saschu Mölderse a ten se křížnou střelou nemýlil.

Německý mistr si po příchodu opor ve druhé půli vytvořil tlak, v největší šanci trefil střídající David Alaba v 69. minutě tyč. V samotném závěru pak na druhé straně orazítkoval brankovou konstrukci domácí Raul Bobadilla a stav už zůstal nezměněn.

Druhý Dortmund musel v utkání s Wolfsburgem otáčet výsledek. Ve 34. minutě totiž nejlepší střelec hostů Ivica Olič z bezprostřední blízkosti doklepl vyražený míč a "Vlci" na Vestfálském stadionu vedli. Ve druhém poločase ale nejprve vyrovnal hlavou po rohovém kopu Robert Lewandowski, jenž se 17. gólem dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Maria Mandžukiče z Bayernu.

Obrat ve skóre dokonal po chybě hostujícího gólmana dorážkou do odkryté branky Marco Reus. Ten navázal na hattrick z minulého kola. Za hosty byl jen mezi náhradníky záložník Jan Polák.

Schalke jen remizovalo na hřišti Werderu Brémy 1:1 a ztratilo s Dortmundem kontakt. Brémy vedly po trefě Argentince Franca Di Santa, alespoň bod zajistil týmu z Gelsenkirchenu krátce po půlhodině hry Leon Goretzka. Domácí obránce Theo Gebre Selassie přišel na hřiště v 56. minutě.

Zaváhaní Leverkusenu v páteční předehrávce s Hamburkem využila Borrussia Mönchengladbach, která díky trefám Juana Aranga a Maxe Kruseho z penalty uspěla na hřišti Norimberku 2:0 a posunula se na čtvrté místo zajišťující postup do kvalifikace Ligy mistrů. Za poražené odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek.