22. února 2012 22:37, aktualizováno  23:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bayern a Inter úvodní
osmifinále prohrály

Basilej - Bayern Mnichov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basilej - Bayern Mnichov. | foto: Reuters
BASILEJ/MARSEILLE V posledních dvou zápasech úvodního osmifinále fotbalové Ligy mistrů vyhrály oba domácí týmy shodně 1:0 díky brankám v závěru. Basilej porazila Bayern Mnichov díky Stockerově gólu z 86. minuty. André Ayew rozhodl o výhře Marseille nad Interem Milán dokonce až ve třetí minutě nastavení.

Basilej v posledním utkání v základní skupině porazila na stadionu St. Jakob Park Manchester United a nyní tu švýcarský outsider překvapivě zdolal dalšího favorita.

Čtyři minuty před koncem při spolupráci dvou střídajících hráčů našel Zoua volného Stockera, který se přízemní střelou trefil přesně mezi nohy gólmana Neuera.

Středeční osmifinále LM

• Marseille - Inter Milán 1:0 (0:0)
    Branka: 90.+3 A. Ayew. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 42.000.
  • Basilej - Bayern Mnichov 1:0 (0:0)
    Branka: 86. Stocker. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 36.000.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a v prvních dvaceti minutách měly velké šance. Domácí brankář Sommer nejprve dvakrát vychytal Ribéryho, jeho protějšek Neuera krátce nato zase zachránila při hlavičce Dragoviče a pohotové ráně Freie branková konstrukce.

V druhém poločase měli převahu hráči Bayernu, ale své úsilí nedokázali vyjádřit gólově. Domácí, na jejichž lavičce zůstal obránce či defenzivní záložník Radoslav Kováč, však na konci nečekaně udeřili.

Inter nedokázal prolomit aktuální krizi ani v Lize mistrů, kterou v předminulé sezoně vyhrál, a ve čtvrtém soutěžním zápase za sebou prohrál a neskóroval.

Marseille - Inter Milán 1:0

Svěřenci trenéra Didiera Deschampse naproti tomu prodloužili svou sérii bez porážky na šestnáct utkání ve všech soutěžích.

Výhru Marseille zařídil v nastaveném čase hlavičkující Ayew po Valbuenově rohovém kopu. Milánské mužstvo mělo největší šanci v 11. minutě, ale francouzský gólman Mandanda vytáhl Forlánův volej konečky prstů nad břevno.