Bayern díky Gomezovi dobyl Milán. Manchester v Marseille bez branek

23:10
MILÁN/MARSEILLE - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů na hřišti obhájce titulu Interu Milán 1:0 a oplatili mu prohru z loňského finále. Vítězný gól pohledného šlágru na San Siru vstřelil v poslední minutě Mario Gomez. Druhé utkání mezi Marseille a Manchesterem United skončilo bez branek. Odvety se hrají 15. března.

Radost Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Inter i Bayern vsadily na útočnou hru, a tak se diváci na vyprodaném San Siru rozhodně nenudili. Hned v úvodu je málem potěšil domácí debutant Ranocchia, ale od té chvíli působili aktivnějším dojmem hosté, kteří toužili vrátit milánskému celku květnovou finálovou porážku 0:2 z Madridu.

Domácího gólmana Césara nejprve dvakrát vylekal nebezpečnou střelou z dálky Luiz Gustavo, o chvíli později ho pak zachránilo břevno po hlavičce Ribéryho. Ten měl v dnešním souboji o to větší motivaci, že mu loňské finále kvůli trestu za vyloučení uteklo.

Během pár minut si vytvořil dvě velké šance i domácí Inter. Činil se především kanonýr Eto'o, který nejprve ve 20. minutě marně zkoušel získat penaltu po Timoščukově přistrčení a pak ho reflexivním způsobem vychytal brankář Kraft. Mezitím kamerunský útočník připravil velkou možnost Cambiassovi, ale hostující gólman se opět zaskvěl.

Vysoké tempo neopadlo ani po pauze. Bayern zpočátku pokračoval v územní převaze, ale vyjádřit ji nedokázal ani skvěle hrající Robben. V 53. minutě obkroužil celé vápno, natlačil se ze strany před Césara a netradičně pravačkou trefil tyč. Na druhé straně z malého vápna přestřelil Cambiasso.

Inter Milán - Bayern Mnichov.

S blížícím se závěrem převzal taktovku Inter, který hosty v posledních deseti minutách sevřel před jejich branku. Kraft však se štěstím odolal a nakonec se mohl se spoluhráči radovat z nečekaného vítězného gólu.

Domácí gólman César pouze vyrazil Robbenovu střelu z dálky a nehlídaný Gomez sedmou trefou v soutěži zajistil Bayernu velmi slibnou pozici do odvety. Inter doma prohrál v Lize mistrů po předešlých sedmi výhrách.

Druhý duel mezi Marseille a Manchesterem United nabídl mnohem taktičtější podívanou. Především první poločas se odehrával téměř výhradně mezi šestnáctkami, větší vzruch přinesl až pokus domácího Kaborého ze 44. minuty. Fanoušci se tak bavili hlavně pískotem na adresu hostujícího Evry, který dříve hrával v dresu rivala Marseille Monaka.

Po změně stran tempo přece jen vzrostlo, ale ke gólu měly oba celky daleko. V 62. minutě pálil domácí Ayew vedle a na druhé straně zablokoval Berbatovův pokus Diawara. Manchester si znovu vylepšil bilanci ze soupeřových hřišť, v součtu s dnešním duelem prohrál pouze jediný z 21 zápasů.