Bauer skončil na patnáctce pátý, vyhrál suverénní Cologna

10:52
KRASNAJA POLJANA (Od našeho zpravodaje) - Na výborném pátém místě doběhl běžec na lyžích Lukáš Bauer do cíle svého oblíbeného závodu na 15 kilometrů klasicky. Už druhé zlato z her v Soči získal Dario Cologna ze Švýcarska.

Lukáš Bauer na trati klasické patnáctky. foto: ČTK

Patnáctikilometrová trať přinesla nejlepšímu českému běžci už dvě olympijské medaile. V Turíně 2006 byl stříbrný, ve Vancouveru o čtyři roky později (to se ovšem závodilo volným stylem) získal bronz.

Na trati v Krasné Poljaně sice na medailovou sérii 36letý běžec nenavázal, ale zajel solidní závod, ve kterém dobře rozvrhl síly a na jednotlivých mezičasech se stále zlepšoval.

Tak jako mnoho dalších běžců závodil i Bauer v desetistupňovém teple v krátkých rukávech. Měkká trať brala lyžařům rychle síly, ale český veterán patřil k těm, kteří na tom vydělali.

ONLINE PŘENOS ZDE

V úvodních mezičasech se pohyboval až na hranici první desítky, ale pak začal průběžným pořadím stoupat.

V cíli byl Bauer pátý, na vítěze ztratil skoro minuty, k medaili mu chybělo dvacet sekund.

Suverénní vítěz Dario Cologna zopakoval zlato z patnáctikilometrové trati z Vancouveru 2010, na hrách v Soči získal po skiatlonu už druhé prvenství. Pro stříbro si s téměř půlminutovou ztrátou doběhl Švéd Olsson. V dramatickém souboji o bronz vyhrál další Švéd Richardsson o dvě desetiny před Finem Niskanenem.

Běh na lyžích: Muži - 15 km klasicky

1. Cologna (Švýc.) 38:29,7, 2. Olsson -28,5, 3. Richardsson (oba Švéd.) -38,8, 4. Niskanen (Fin.) -39,0, 5. Bauer (ČR) -58,9, 6. Jespersen (Nor.) -1:00,9, 7. Bessměrtnych (Rus.) -1:08,0, 8. Teichmann (Něm.) -1:12,7, 9. Poltoranin (Kaz.) -1:13,5, 10. Hellner (Švéd.) -1:17,2.