Washington nedal v prodloužení koš ze hry a prohrál s Milwaukee

11:00
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu nedokázali v prodloužení pátečního utkání NBA proti Milwaukee vstřelit koš ze hry a prohráli s nejslabším týmem Východní konference na domácí palubovce 105:109. Jan Veselý z pozice prvního náhradníka Wizards zaznamenal za 16 minut hry dva body, dva doskoky a jednu asistenci.

Sacramento - LA Lakers 100:106
Washington - Milwaukee 105:109 po prodl. (za domácí Veselý 2 body, 2 doskoky a 1 asistence)

Hosté vyhráli teprve čtvrtý zápas v sezoně a proti Washingtonu se jim povedla odveta za listopadovou domácí porážku rovněž po prodloužení. Wizards se mohli poprvé od října 2009 dostat přes padesátiprocentní úspěšnost, ale v prodloužení se zapsal mezi střelce jen Trevor Ariza s třemi body z trestných hodů, všech šest střel ze hry skončilo mimo. Nejlepším střelcem Washingtonu byl John Wall s 30 body, v týmu soupeře dal o bod méně Khris Middleton, John Henson se blýskl 19 body a 17 doskoky.

Nejúspěšnější tým Západní konference Portland deklasoval soupeře z opačného konce tabulky Utah 130:98. Trail Blazers přitom předvedli nevídanou ostrostřelbu z tříbodové vzdálenosti a proměnili 17 z 23 pokusů. Wesley Matthews trefil čtyři a byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu, Damian Lillard dal ještě o trojku víc, přičemž všech svých 21 bodů dal v prvním poločase. LaMarcus Aldridge se na čtvrté výhře v řadě podílel 20 body a 15 doskoky. "Když si necháte dát 40 bodů za čtvrtinu, je to, jako kdybyste ani nebyli na palubovce," podotkl trenér Utahu Tyrone Corbin, jehož svěřenci v první čtvrtině inkasovali 39 a ve třetí 40 bodů.

Při vítězství Atlanty 108:89 nad hosty z Clevelandu vytvořil rekord NBA domácí Kyle Korver, který vstřelil alespoň jednu trojku už v 90. utkání za sebou. Odpoutal se tím v historickém pořadí od Dany Barrose z roku 1996. Los Angeles Lakers odehráli poslední zápas bez Kobeho Bryanta a zvítězili 106:100 v Sacramentu. Dostali se tím nad padesátiprocentní úspěšnost (10-9) a za této situace přivítají v neděli zpět v týmu hvězdného Bryanta. Ten se proti Torontu zapojí do hry poprvé v sezoně a sedm měsíců po operaci přetržené Achillovy šlachy. Jeho návrat na palubovku oznámil klub ve videu umístěném na facebooku.

3. Denver 19 11 8 57,9
4. Minnesota 19 9 10 47,4