Indiana Pacers vylepšila sedmou výhrou v úvodu NBA klubový rekord

10:30
NEW YORK - Basketbalisté Indiany vyhráli i sedmý zápas v nové sezoně NBA a vytvořili tím klubový rekord. V sobotním utkání zvítězili 96:91 nad Brooklynem, který utrpěl první domácí porážku v sezoně. Dosavadním maximem Pacers bylo šest vítězných utkání v úvodu sezony 1970/71, kdy hráli v ABA.

Basketbalista Indiany Pacers Lance Stephenson foto: ČTK

Výsledky NBA

Atlanta - Orlando 104:94
Brooklyn - Indiana 91:96
Cleveland - Philadelphia 127:125 po druhém prodl.
Houston - LA Clippers 94:107
Memphis - Golden State 108:90
Miami - Boston 110:111
Milwaukee - Dallas 83:91
Sacramento - Portland 85:96
Toronto - Utah 115:91

Tak úspěšný vstup do NBA měli naposledy před třemi lety hráči Los Angeles Lakers a New Orleans, kteří zvítězili v úvodních osmi duelech. "Nehledal bych v tom žádné historické hodnoty, jsme prostě první. Chceme tam být hlavně před play off, abychom byli na Východě nejvýše nasazení," řekl kouč posledního neporaženého týmu soutěže Frank Vogel. Nejlepším střelcem zápasu byl Paul George, jenž přispěl k vítězství Indiany 24 body.

Parádní rozuzlení nabídl zápas Miami s Bostonem, kterému zajistil vítězství 111:110 nad obhájci titulu Jeff Green trojkou se závěrečnou sirénou. Přitom teprve 1,6 sekundy před koncem Gerald Wallace snížil na 108:110. Vzápětí byl faulován domácí Dwyane Wade, ale první trestný hod neproměnil a druhý úmyslně jen odrazil o desku. Při vhazování Bostonu poslal Wallace přihrávku přes celé hřiště do rohu Greenovi, kterého neubránil LeBron James. "Věřím si při každé střele. Už když jsem odhodil, tušil jsem, že to vyjde. A vyšlo," komentoval Green svou úspěšnou střelu přes ruce čtyřnásobného neužitečnějšího hráče ligy.

Posledním týmem bez vítězství zůstává Utah

Green se podílel na třetí výhře Celtics v řadě 24 body, z toho dal pět trojek. James byl nejlepším hráčem Miami s 25 body a deseti asistencemi, i když nad jeho startem visel kvůli bolavým zádům otazník. "Nejsem stoprocentní, záda pořád zlobí. Ale stále dokážu být užitečný, snad jsem byl. Jenom se mi nepovedlo dovést tým k vítězství," řekl. Nejlepší střelecký výkon v sezoně předvedl Kyrie Irving, který měl s 39 body lví podíl na vítězství Clevelandu nad Philadelphií 127:125 po druhém prodloužení. Mohl rozhodnout na konci normální hrací doby i prvního prodloužení, ale uspěl až šest desetin sekundy před vypršením druhé nastavené pětiminutovky.

Posledním týmem bez vítězství zůstává Utah, který prohrál i sedmý zápas v Torontu. Kanadský klub díky výhře 115:91 přerušil sérii sedmi domácích porážek. Atlanta porazila pojedenácté za sebou Orlando. K vítězství 104:94 pomohl i Kyle Korver, jenž dal v poslední čtvrtině jednu trojku a prodloužil svou sérii zápasů s minimálně jedním tříbodovým košem na 79. V historické statistice NBA se posunul na druhé místo, o které se dělí s Michaelem Adamsem. Celkem dal Korver v utkání 14 bodů. Také Memphis zdolal svého oblíbeného soupeře: nad Golden State zvítězil 108:90 a vyhrál desátý vzájemný zápas za sebou. Zach Randolph k tomu přispěl 23 body a 11 doskoky.

1. Oklahoma City 5 4 1 80,0
2. Minnesota 6 4 2 66,7