Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bravo. Vysokoškolačky jsou ve Final Four, stále mohou obhájit titul

20:45
PRAHA - Basketbalistky ZVVZ USK Praha si podruhé za sebou zahrají Final Four Evropské ligy a stále mají šanci obhájit loňský titul. Po úvodní výhře ve Schiu vyhrály i domácí odvetu čtvrtfinále zcela jednoznačně 86:53 a postoupily mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Dvakrát za sebou se to z českých týmů povedlo naposledy před deseti lety Brnu, které bylo ve Final Four celkem sedmkrát.

Hráčky USK nedaly soupeřkám šanci. foto: ČTK

Pražanky opět předváděly skvělou obranu a první čtyři minuty nedovolily soupeři ani bod. O rychlé devítibodové však brzy přišly. Navíc se v dresu Schia ve druhé čtvrtině rozstřílela italská reprezentantka Raffaella Masciadriová a Italky šly dokonce do vedení.

Jenže USK držela Kateřina Elhotová, autorka 24 bodů. Domácí hráčky k tomu znovu vytáhly obranu na celé hřiště, získaly několik míčů a před poločasem si vytvořily šestibodový náskok.

Druhý zápas čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek: ZVVZ USK Praha -...

Schio výrazně lépe bránilo Kiu Vaughnovou, která zářila v prvním utkání a byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou kola. V zakončení se trápila i Sonja Petrovičová, dařilo se však nové posile Anete Šteinbergaové. A když k tomu domácí hráčky přidaly brejky, v úvodu druhé půle rychle odskočily na třináct bodů.

Druhý zápas čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek

ZVVZ USK Praha - Schio 86:53 (18:11, 37:31, 66:42)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 24, Šteinbergaová 19, Xargayová 15, Petrovičová 11, Vaughnová 10 - Masciardiová 16, Yacoubouová 13, Sottanaová 6. Fauly: 13:21. Trestné hody: 22/19 - 11/8. Trojky: 9:3. Doskoky: 41:37. Konečný stav série: 2:0.

Elhotová nadále potvrzovala, proč o ni mají zájem mistryně WNBA, a celý tým USK hrál výrazně lépe než v první půli. Na skóre se to projevilo a po šňůře 18:3 bylo o vítězi jasno.

Vysokoškolačky však nepolevovaly, navíc se v útoku chytla i Petrovičová. Výsledkem byl suverénní postup, který po nepřesvědčivých výkonech v základní části naznačil, že hráčky USK našly formu v pravou chvíli.