Basketbalistky Ruska porazily na úvod MS Japonsko 86:63

15:21
BRNO - Basketbalistky Ruska potvrdily v úvodním utkání mistrovství světa roli favoritek a v brněnské skupině D jasně porazily Japonsko 86:63. O výsledku rozhodl druhý poločas, v němž Rusky přesněji střílely a v podkošových soubojích uplatnily svou výškovou převahu. Oba tito soupeři se v příštích dnech utkají s českým týmem.

MS v basketbalu žen: Rusko - Japonsko. foto: ČTK

Houževnaté a bojovné Japonky držely po celý úvodní poločas se svými soupeřkami krok. Také proto, že se ruský celek dostával pomaleji do tempa a hlavně nechával Japonkám hodně prostoru při

střelbě z tříbodového území. V koncovce z podkošového prostoru se uplatňovala pouze 170 cm vysoká rozehrávačka Ogaová, která zaznamenala 23 bodů.

Rusky měly hlavní oporu v pivotce Stěpanovové, ke které se po změně stran přidaly Osipovová s Korstinovou. Své soupeřky zcela suverénně přehrály v podkošových soubojích, v nichž získaly 62 míčů, zatímco Japonky pouze 28.

Slabinou ruského týmu, který bude v pátek druhým soupeřem českých basketbalistek na turnaji, byla pouze dvacetiprocentní úspěšnost střelby z tříbodového území.

MS v basketbalu žen

Skupina D (Brno): Japonsko - Rusko 63:86 (14:21, 38:43, 53:70) Body: Ogaová 23, Suzukiová 13, Mitaniová 8, Nagiová 7, Takadaová 4, Sakuradaová a Suwaová po 3, Išikaová 2 - Osipovová 18, Stěpanovová 17, Korstinová 15, Artěšinová 8, Vidmerová a Hammonová po 6, Žediková 5, Kuzinová a Abrosimovová po 4, Vieruová 2, Daniločkinová 1. Rozhodčí: Mayberry (Austr.), Maestre (Fr.), Bendke (Ind.). Trestné hody: 13/8 - 18/12. Fauly: 14:13. Trojky: 9:2. Diváci: 2158.

Skupina A (Ostrava): Bělorusko - Čína 68:57 (11:10, 31:27, 52:48) Nejvíce bodů: Leučanková 20, Marčanková 10, Veramejenková 9 - Nan Čchen, Tan Liou a Li-ťie Miao po 13.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...