Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Basketbalistky Brna porazily v Evropské lize Montpellier 67:64

20:14aktualizováno  22:42
BRNO - Basketbalistky IMOSu Brno porazily ve 4. kole Evropské ligy francouzský celek Lattes Montpellier po výborném výkonu v závěrečné čtvrtině 67:64. České vicemistryně zaznamenaly druhé vítězství, soupeř naopak první prohru. Brňanky ještě 12 minut před koncem prohrávaly rozdílem 14 bodů, závěr ale patřil jim.

Brno - Montpellier. Zleva Ivana Jalčová z Brna a Ingrid Tanquerayová z Montpellieru foto: ČTK

"Poprvé za celou dobu, kdy tento mladý a nezkušený tým trénuji, jsme bojovali. Až na hranici našeho maxima. A to v sestavě, která není obvyklá," uvedl domácí kouč Jan Bobrovský. Brňanky začaly v pohodovém rytmu. S lehkostí se dostávaly do střeleckých pozic, přesně zakončovaly a získaly šestibodový náskok. Soupeře přehrávaly i kombinacemi do podkošového prostoru a solidně bránily. O střelbu se většinou staraly Jurčenková, Jalčová a Pecková. Po osmi minutách vedl domácí tým 22:13, ale Francouzky přitvrdily hru v obraně a Brňanky vypadly z role.

Ukvapenou koncovkou se připravovaly o míče, soupeř jejich chyby trestal rychlými protiútoky a snížil manko až na rozdíl tří bodů. V úvodu druhé čtvrtiny se sice hráčky IMOSu opět herně zvedly, vybojovaly zpět sedmibodové vedení, ale nedokázaly ho udržet. Několikaminutový střelecký výpadek využily basketbalistky Montpellieru k sedmibodové šňůře, kterou otočily výsledek. Po změně stran se střelecké trápení Brňanek prohloubilo. Místo přesné střelby jen odhazovaly míče ke koši a soustředěně hrající Francouzky získaly náskok 14 bodů. "Střelba z naší strany nebyla ideální. Sice jsme bojovaly, ale dlouho nám to nešlo," popsala průběh zápasu nejlepší hráčka Brna Ivana Jalčová, která zaznamenala 17 bodů.

Domácí tým se ale vzchopil, soupeř naopak ztratil dosavadní jistotu a pět minut před koncem byl stav nerozhodný 58:58. Za šest minut poslední čtvrtiny vstřelily Francouzsky pouze jediný bod. V brněnském týmu hru dobře dirigovala Jalčová a střelecky se v závěru dařilo Keyové. "Průběh zápasu byl jako na houpačce. Čtyři a půl minuty jsme ve druhém poločase nedali bod. Méně zkušenější sestava ale dokázala čtrnáctibodovou ztrátu stáhnout. Potom už zase ty zkušenější hráčky dotáhly zápas do vítězství. Co se nám nepodařilo v prvním kole v Šoproni, to nám vyšlo dnes," dodal brněnský kouč.

Evropská liga basketbalistek - 4. kolo

Skupina B
BK IMOS Brno - Lattes Montpellier 67:64
(26:21, 38:40, 50:57)
Nejvíce bodů: Jalčová 17, Pecková 15, Keyová 14, Jurčenková 10 - Robertová 19, Ciaková 18, Christonová 7. Rozhodčí: Schinas (Řec.), Santos (Portug.), Zamora (And.). Fauly: 13:19. Trestné hody: 11/11 - 22/13. Trojky: 2:3. Diváci: 850.

(17:16, 29:31, 52:41)
Nejvíce bodů: Dubljevičová 20, Palauová 12, Vítečková 11, Vaughnová 10 - Zellousová 21, Boneová 16, Torrensová 14. Rozhodčí: Kralj (Bosna), Stoica (Rum.), Giod (Luc.). Fauly: 19:15. Trestné hody: 14/13 - 19/15. Trojky: 4:2. Diváci: 1000.

Spartak MO - Polkowice 67:55
Novi Záhřeb - Kibirkstis Vilnius 70:67