27. října 2016 20:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Basketbalistiky USK předvedly dominantní výkon, v Györu vyhrály o 39 bodů

Momentka ze zápasu Györ - USK Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Momentka ze zápasu Györ - USK Praha. | foto: ČTK/AP
Praha/Györ  Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do sezony Evropské ligy jasným vítězstvím 90:51 na hřišti Györu. Proti maďarskému celku si už v první čtvrtině vybudovaly náskok 17 bodů a v poklidu si hlídaly výhru. Nejlepší střelkyní byla s 18 body Marta Xargayová, 16 bodů a 13 doskoků přidala Sonja Petrovičová.

Trenérka Natália Hejková se bála, že právě Petrovičová se Xargayovou budou v úvodu sezony bojovat s únavou z náročného léta v podobě olympijských her a WNBA. Jenže právě ony dvě byly v první čtvrtině klíčovými postavami. Proměňovaly své střely, dobře bránily a Petrovičová i skvěle doskakovala.

České mistryně tak rychle získaly vedení 20:8 a v první čtvrtině odskočily dokonce na 17 bodů. Maďarky sice ve druhé části usilovaly o návrat do hry, ovšem Pražanky si vždy uhlídaly dvouciferný náskok a ve druhém poločase rychle odpor soupeře definitivně zlomily, když do třetí čtvrtiny nastoupily šňůrou 10:0. Sedm bodů z toho dala Petrovičová.

V závěru už si tak mohla dovolit trenérka Hejková vsadit jen na české hráčky a poslat do hry i mladé Anetu Mainclovou a Veroniku Šípovou, pro kterou to byl debut v Eurolize. Nejlepší Češkou byla s 15 body a sedmi doskoky Alena Hanušová.

Další zápas v elitní soutěži sehraje USK ve středu doma proti Wisle Krakov.