Basketbalisté znovu nestačili na Itálii. Zůstávají ale ve hře

22:36
TERST - Čeští basketbalisté si v kvalifikaci mistrovství Evropy připsali druhou porážku, když znovu nestačili na favorizovanou Itálii. Po domácí prohře o deset bodů dnes v Terstu prohráli 56:68. Nadále však mají blízko k postupu, k němu by jim mělo stačit vyhrát doma nad Portugalskem a neprohrát o 18 a více bodů v Turecku. Neporažená Itálie už má naopak postup jistý.

Český hráč Tomáš Satoranský (vlevo) a Ital Daniel Hackett foto: ČTK

Češi doufali, že se jim v obraně podaří navázat na domácí zápas s Itálií a vylepšit útok. Jenže splnit se povedlo pouze obranný cíl, a to ještě až v druhé půli. Po vyrovnaném úvodu (14:12), ve kterém držel český tým zejména pivot Benda, předvedli Italové sérii 14:2 a vypracovali si rozhodující náskok až 19 bodů. Sami Češi k tomu přispěli tím, že za devět minut hry dali pouhých šest bodů.

Itálie - ČR 68:56

(20:14, 42:26, 57:38)

Nejvíce bodů: Aradori 14, Gallinari 10, Datome a Chiotti po 8 - Benda 12, Bartoň 10, Houška 9, Balvín a Satoranský po 7. Fauly: 17:17. Trestné hody: 16/13 - 13/6. Trojky: 3:2.

1. Itálie 6 6 0 472:356 12
2. ČR 6 4 2 417:399 10
3. Turecko 5 3 2 375:358 8
4. Bělorusko 6 1 5 418:479 7
5. Portugalsko 5 0 5 319:409 5

Do druhé půle nastoupili Češi se zlepšenou obranou a donutili domácí ke čtyřem rychlým ztrátám. Podařilo se jim tak snížit na deset bodů, jenže v mírné krizi pomohla Italům jejich hvězda Gallinari. Nájezdem a velmi těžkou trojkou z odskoku přes obránce udržel dvouciferný náskok a odrazil český nápor.

Italové znovu odskočili na 19 bodů a od té doby se hrálo spíše už jen o konečné skóre. To se Čechům povedlo alespoň zkorigovat na konečných 12 bodů, ale na zvrat neměli nárok.

Nejlepším českým střelcem byl s 12 body Benda, který je zaznamenal už v první půli. K tomu přidal devět doskoků. V druhém poločase ho zastoupili bodově pod košem Houška a Balvín, který za osm minut hry dal sedm bodů.

Střelecky se nedařilo Welschovi, který proměnil jedinou z deseti střel. Nejlepším střelcem Italů byl Aradori, který si připsal 14 bodů. V dalším utkání skupiny vyhrálo Turecko v Bělorusku 91:62 a vytvořilo na český tým tlak v boji o druhou příčku. Češi by potřebovali, aby Turci nezvládli příští zápas s Itálií.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...