Washington naději na výhru neudržel. Veselý nebodoval

9:21
PHOENIX (USA) - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým drželi v pondělním utkání NBA naději první úspěch proti Phoenixu po více než šesti letech jen do poločasové přestávky, nakonec na palubovce favorita prohráli 88:104. Rozhodla o tom třetí čtvrtina, v jejímž úvodu se nejprve Wizards dostali poprvé za celý zápas do vedení, ale následující úsek ovládli domácí Suns v poměru 31:6.

Obranný zákrok českého basketbalisty Jana Veselého z týmu NBA Washingtonu Wizards foto: ČTK

Český basketbalista za 10 minut hry nasbíral čtyři doskoky, jednu asistenci a čtyři fauly. S výjimkou Trevora Bookera (16 bodů) se nedařilo základní pětce Wizards. Nejlepším střelcem týmu byl náhradník Jordan Crawford s 20 body.

"Stali se z nás sobci. Vedli jsme o bod, soupeř načal bodovou šňůru a my najednou začali předvádět ten nejsobečtější basketbal od chvíle, co jsem tento tým převzal," lamentoval trenér Washingtonu Randy Wittman po třetí porážce za sebou.

Nejdelší vítěznou sérii sezony má na kontě San Antonio, které vyhrálo už pojedenácté v řadě, a to má přitom za sebou sedm zápasů ze série devíti utkání na palubovkách soupeřů. Tentokrát Spurs prohrávali v Utahu až o 11 bodů, ale v závěru je podržel Richard Jefferson, který sice v zápase 44 minut neskóroval, ale v závěru trefil dvě důležité střely.

Anthony se vrátil po zranění a nastřílel 11 bodů

Klíčová byla hlavně jeho trojka sedm vteřin před koncem, díky níž Spurs šli do pětibodového vedení a nakonec zvítězili 106:102. Při zranění Manua Ginobiliho a Tiaga Splittera se San Antonio jinak mohlo tradičně opřít o Tonyho Parkera, který zaznamenal 23 bodů a 11 asistencí. Tim Duncan přidal 20 bodů stejně jako náhradník Matt Bonner, který trefil pět ze šesti trojek.

Do sestavy New Yorku Knicks se po sedmi zápasech vrátil po zranění Carmelo Anthony a nastřílel 11 bodů, ale v derby se z vítězství 100:92 radovali hostující New Jersey Nets. Hvězdou utkání byl Deron Williams, jenž nastřílel 38 bodů a dokázal v obraně přibrzdit novou hvězdu ligy Jeremyho Lina. Ten přesto dal 21 bodů a podeváté z deseti posledních utkání dosáhl na dvacetibodovou hranici, k tomu měl devět asistencí.

Oklahoma City - New Orleans 101:93
Phoenix - Washington 104:88 (za hosty VESELÝ 4 doskoky, 1 asistence)

3. Portland 33 17 16 51,5
4. Minnesota 33 16 17 48,5