NBA: Washington porazil Atlantu. Satoranský zasáhl do hry jen na pár sekund

8:00
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu Wizards přehráli v pátém utkání Atlantu 103:99 a jsou krok od postupu do druhého kola play off. Stejnou výhodu mají i hráči Bostonu Celtics, kteří porazili Chicago Bulls doma 108:97 a rovněž vedou 3:2 na zápasy.

Křídelní hráč Paul Millsap z týmu Atlanta Hawks v zápase proti pivotovi Washington Wizards. foto: USA TODAY

V sérii Washingtonu s Atlantou stále platí, že se z výhry pokaždé raduje domácí tým. Hawks ve středu ve Washingtonu v první půli vedli o sedm bodů, ale od 19. minuty domácí Wizards už neprohrávali. Minutu a deset sekund před koncem hostující Dennis Schröder trojkou snížil na 99:101, za domácí odpověděl dvoubodovou střelou John Wall a žádné další body už nepadly.

Wall řídil hru Washingtonu s 20 body, 14 asistencemi a šesti doskoky. Nejlepším střelcem Wizards byl s 27 body Bradley Beal, který však proměnil jen jeden z devíti trojkových pokusů. Sedmnáct bodů přidal Otto Porter a náhradník Bojan Bogdanovič se dostal na 14 bodů. Tomáš Satoranský se na hřiště dostal pouze na posledních pět sekund první půle.

NBA: Washington porazil Cleveland, Satoranský skóroval v závěru utkání

Atlantě nestačilo 29 bodů a 11 asistencí Dennise Schrödera, jenž poprvé v kariéře proměnil pět trojek. Paul Millsap nasbíral 21 bodů a 11 doskoků, Tim Hardaway nastřílel 15 bodů. Dwight Howard k 10 doskokům připojil pouze pět bodů.

Boston v sérii s Chicagem až v pátém zápase jako první dokázal vyhrát doma. Celtics o tom rozhodli až v poslední čtvrtině, kterou ovládli 29:16. Isaiah Thomas trefil jedinou trojku z deseti pokusů, ale s 24 body byl nejlepším střelcem Bostonu společně s Averym Bradleym. Zkušený Al Horford nasbíral 21 bodů, devět asistencí a sedm doskoků.

Bulls vedl Dwyane Wade s 26 body, 11 doskoky a 8 asistencemi. Jimmy Butler proměnil jen šest z 15 pokusů z pole a zůstal na 14 bodech. Ke stejnému počtu bodů naopak Robinu Lopezovi stačilo sedm střel. Hosté předvedli šestnáct ztrát, zatímco domácí si jich připsali pouze šest.

Satoranský a spol. i Boston mohou série ukončit v noci na sobotu SELČ.