Basketbalisté USA jsou ve čtvtrtfinále MS. Angola neměla šanci

19:50
ISTANBUL - Basketbalisté USA jsou dalším čtvrtfinalistou mistrovství světa v Istanbulu. V osmifinále splnili roli favorita a bez problémů porazili Angolu 121:66. Nyní je čeká vítěz utkání mezi Ruskem a Novým Zélandem.

Basketbalisté USA přehráli na MS Angolu foto: ČTK

Basketbalisté USA jsou dalším čtvrtfinalistou mistrovství světa v Istanbulu. V osmifinále splnili roli favorita a bez problémů porazili Angolu 121:66. Nyní je čeká Rusko, které si ve druhém dnešním zápase poradilo s Novým Zélandem 78:56.

Američanům k jasné výhře pomohla i přesná střelba z tříbodové vzdálenosti. Proměnili 18 z 38 trojkových pokusů a zaostali tak jen o jedinou přesnou trefu za rekordem světových šampionátů.
Basketbalisté USA přehráli na MS Angolu

Největší zásluhu na triumfu USA měl rozehrávač Billups s devatenácti body a čtyřmi asistencemi za 19 odehraných minut. O dva body méně zaznamenali Durant, Gordon a Gay. Angole nepomohlo ani 21 bodů v podání Gomese.

O své výhře Američané rozhodli již v první čtvrtině, kterou vyhráli 33:13 a následně svůj náskok jen zvyšovali.