Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Portland v NBA podruhé za sebou zvládl prodloužení

9:59
CHARLOTTE (USA) - Basketbalisté Portlandu počtvrté v sezoně a ve druhém zápase za sebou zvládli v NBA prodloužení. Po sobotní výhře v Clevelandu po dvou nastaveních tentokrát porazili už po první dodatečné pětiminutovce 118:112 domácí Charlotte.

Basketbalista Portlandu Trail Blazers Wesley Matthews (vpravo) a Kemba Walker z Charlotte Bobcats foto: ČTK

Ještě pět a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby prohrávali Trail Blazers 79:97. Tým Charlotte neuchránil od čtvrté prohry za sebou ani skvělý výkon Bena Gordona, který ve druhé půli nastřílel 22 ze svých 29 bodů a s celkem osmi úspěšnými trojkami stanovil nový klubový rekord. Zápas otočili v poslední čtvrtině i Los Angeles Clippers. V Utahu prohrávali v poslední přestávce o deset bodů, nakonec ale vyhráli 105:104 a osamostatnili se v čele Pacifické divize.

Klíčový koš na 101:99 vstřelil 39 vteřin před koncem Chris Paul, na sezonní maximum 30 bodů se dostal Blake Griffin. Utahu k odvrácení první domácí prohry v sezoně nestačilo ani 20 bodů a 12 asistencí Mo Williamse. Krok s Clippers ztratilo Golden State po domácí prohře s Orlandem, které den po úspěchu na palubovce Los Angeles Lakers zvítězilo nad dalším kalifornským soupeřem 102:94.

3. Utah 19 9 10 47,4
4. Minnesota 15 7 8 46,7