Philadelphia vyrovnala rekord. V NBA prohrála i po šestadvacáté

11:11
NEW YORK - Basketbalisté Philadelphie prohráli v NBA 26. zápas za sebou, ve čtvrtek podlehli Houstonu 98:120. Sixers tak vyrovnali rekordní ligovou šňůru bez vítězství, kterou zaznamenal v sezoně 2010/11 Cleveland.

James Anderson se snaží zakončit. foto: ČTK/AP

V dresu vítězných Rockets nasbíral James Harden svůj druhý triple double v kariéře, když mu tři čtvrtiny stačily k 26 bodům, deseti doskokům a deseti asistencím. "Věděl jsem to, tak jsem se snažil získat ten poslední doskok," řekl po utkání Harden.

Philadelphia při své černé sérii prohrává v průměru o 16,6 bodu a jen sedmkrát podlehla jednociferným rozdílem. Tentokrát byl nejlepším střelcem poražených Sixers bývalý hráč Houstonu James Anderson s 30 body.

Dallas podlehl losangeleským Clippers 103:109. Clippers přitom v závěrečné čtvrtině prohrávali až o 11 bodů, ale posledních pět minut jednoznačně ovládli poměrem 16:5.

Výborně zahrál Chris Paul s 31 body a devíti asistencemi. Dal tak zapomenout na úterní utkání proti New Orleans, kdy neproměnil ani jeden z 12 pokusů z pole. Mavericks vedl s 23 body Vince Carter.

Atlanta prohrála popáté v řadě, když nestačila na Portland 85:100. Do sestavy hostů se po více než dvou týdnech vrátil LaMarcus Aldridge, jenž k výhře přispěl 25 body a 12 doskoky. Na poražené Hawks, kteří jsou v tabulce Východní konference osmí, se nebezpečně dotahuje New York.

Milwaukee zdolalo Los Angeles Lakers 108:105 i díky 30 bodům Brandona Knighta. Bucks v této sezoně zvítězili proti soupeřům ze Západní konference jen třikrát z 30 utkání. Dvakrát se jim to povedlo proti Lakers, kterým tentokrát nestačilo 28 bodů a 16 doskoků Jordana Hilla. Bucks vyhráli 8:1 na bloky.