Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Basketbalisté Nymburka září, v Adriatické lize vyhráli i napodruhé

18:53aktualizováno  19:15
RADNIČKY - Basketbalisté ČEZ Nymburk vyhráli také druhý duel v Adriatické lize, když na půdě srbského KK Radničky Kragujevac dokázali vyhrát 87:82. Hostům se povedl především nástup do duelu a následně také poslední čtvrtina, ve které Středočeši odrazili drtivý nápor domácích ze třetí čtvrtiny.

Nymburk - Bělehrad. foto: ČTK

Tak tomu se říká snový začátek: dva zápasy - dvě výhry, po jedné na domácím i venkovním hřišti. Basketbalisté Nymburka vstup do prestižní Adriatické ligy zvládli báječně. I když... bez chyb ani v Srbsku jejich výkon nebyl.

2. kolo Jadranské ligy basketbalistů

Radnički Kragujevac - ČEZ Nymburk 82:87 (20:27, 42:47, 67:65)
Nejvíce bodů: Lee 28, Dragoljovič 13, Vukosavljevič 9 - Benda 24, Simmons 19, Nissim 15, Nečas 10. Rozhodčí: Obradovič, Zurapovič, Bijedič (všichni Bosna). Trojky: 9:4. Trestné hody: 23/17 - 17/13. Fauly: 18:22. Pět chyb: 40. Čakarevič - 29. Nečas, 40. Benda.

Český mistr ještě den před utkáním nevěděl, jestli bude mít k dispozici nejlepšího hráče prvního utkání s Crvenou Zvezdou Pavla Pumprlu. Ten však přes noc zázračně vyléčil horečku a k utkání nastoupil a odehrál skvělý duel. Hvězdou zápasu byl ale pivot Petr Benda, který dokázal nastřádat celkem 24 bodů a domácí byli z 203 centimetrů vysokého obra nešťastní.

"Pohyboval jsem se hodně kolem šestky, kam za mnou soupeř tolik nevystupoval, a já toho dokázal využívat. Naštěstí mi to tam padalo," řekl po zápase pro ČTK Benda. Středočeši i díky němu vstoupili výborně do zápasu, po úvodní čtvrtině svítilo na ukazateli skóre 27:20. Domácí ve druhé části skóre o koš snížili na 42:47, jenže v úvodu druhého poločasu utekli hosté již do desetibodového trháku.

Jenže poté přišlo uspokojení a útlum, srbští basketbalisté se dostali do euforie podporovanou téměř 4 tisící hlasivek ve vyprodané aréně a na konci čtvrté čtvrtiny už vedli 67:63. "Tady v Jadranské lize se s tím budeme setkávat neustále, protože fanoušci z Balkánu jsou hodně temperamentní a hostující tým to má vždy hodně těžké. Tentokrát jsme to ale zvládli dobře a nepodlehli atmosféře. Bylo dobře, že jsme je nepustili do trháku," dodal Benda.

Hosté se ale v poslední čtvrtině zásluhou kapitána Sokolovského vzpamatovali a nastalo přetahování se o každý koš. Nymburští měli v závěru pevnější nervy a když necelou minutu proměnil z těžké pozice trojku Nissim a hosté odskočili na rozdíl čtyř bodů, bylo o vítězi rozhodnuto.