Nymburk prohrál. S Petrohradem potřebuje dohnat ztrátu

21:12
PARDUBICE - Basketbalisté Nymburka v úvodním čtvrtfinále Evropského poháru ULEB podlehli favorizovanému Spartaku Petrohrad 64:68. Vzdálila se jim tak naděje na historický postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže. K tomu teď potřebují příští týden v odvetě vyhrát minimálně o pět bodů.

První utkání čtvrtfinále Evropského poháru ULEB basketbalistů: ČEZ Nymburk - Spartak Petrohrad. Na snímku Zleva nymburský Lamayn Wilson, Vladimir Dragičevič z Petrohradu, nymburský Eugene Lawrence a při smeči Viktor Kejru z Petrohradu. foto: ČTK

Oba týmy začaly velmi dobrou obranou, a tak první koš zaznamenal až v čase 2:15 Pavel Pumprla. Pak se ale oba týmy rozstřílely z dálky. Za Nymburk se dvakrát po sobě trefil za tři body Chester Simmons, další trojku přidal LaMayne Wilson, navíc se domácím povedly tři rychlé brejky, po kterých bylo skóre 19:12.

Nymburk - Petrohrad 64:68 (39:43)

Nejlepší střelci: Simmons 23, Wilson 11, Lawrence 9, Pumprla 8 - Beverley 19, Dragičevič 18, Lichoděj 11. Rozhodčí: Peréz, García (oba Šp.), Kowalski (Pol.). Fauly: 15:25. Trestné hody: 21/14 - 8/5. Trojky: 4:7. Diváci: 3165.

Pak ale začaly znovu dominovat obrany, Nymburku se přestalo dařit při střelbě, začal dělat chyby a Petrohrad to využil k otočení skóre (25:27). To byl signál pro Nymburk, aby znovu zapnul na plné obrátky. Přišly dva koše s faulem a Simmonsova samostatná akce a český mistr znovu lehce odskočil. Jenže pak si poranil kotník do té doby hodně aktivní Pumprla a Spartak znovu otočil výsledek. A když dal v poslední vteřině první půle za tři body Beverley, vedl Petrohrad v poločase o čtyři body.

Americký rozehrávač Patrick Beverley vstoupil hodně nabuzený i do druhé půle, spolu s koncovkou té první zaznamenal devět bodů Petrohradu za sebou a navýšil vedení hostů na osm bodů. Nymburk se naopak trápil v koncovce a první body v druhém poločase si připsal až téměř po čtyřech minutách.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Nadále se domácím nedařilo zastavit Beverleyho, ke kterému se přidal Dragičevič, a Petrohrad utekl už na 14 bodů. Nymburk se sice snažil manko snížit, ale přes důraznou a aktivní obranu hostů se těžko prosazoval. Bez Pumprly se navíc domácím nedařilo ani chodit do rychlých brejků.

Pak ale zavelel Simmons a Nymburk se šest minut před koncem nadechl k náporu. Místo střel z dálky začali domácí chodit do nájezdů do koše a výsledkem bylo snížení až na čtyřbodový rozdíl. Hosté sice znervózněli, ale výhru už si vzít nenechali.