Miami zdolalo Sacramento až v prodloužení, hvězdou byl LeBron James

9:40
MIAMI - Basketbalisté Miami udolali v NBA Sacramento až ve druhém prodloužení, nicméně vítěznou šňůru protáhli ligoví mistři už na dvanáct zápasů. V úterý je k výhře 141:129 dovedli LeBron James 40 body a 16 asistencemi a Dwyane Wade, jenž dal o bod méně, čímž si vytvořil maximum v sezoně, a přidal sedm asistencí a rovněž osm doskoků.

Basketbalista Miami Heat Dwyane Wade (vpravo) foto: ČTK

"Jsou to čísla jako z videohry," prohlásil trenér mistrovského celku Erik Spoelstra. Sacramento prohrávalo v Miami 68 sekund před koncem základní hrací doby o osm bodů, ale Marcus Thornton stáhnul náskok dvěma trojkami a osm vteřin před koncem si vynutil prodloužení DeMarcus Cousins. Miami zápas rozhodlo nástupem do druhého prodloužení šňůrou 11:3.

"Měli jsme spoustu šancí vyhrát, ale tentokrát nám to nevyšlo. Dva hráči se museli dostat na 40 a 39 bodů, aby nás porazili, nedali jsme jim to zadarmo," uvedl trenér Kings Keith Smart. Z jeho kádru byl nejlepším střelcem Thornton s 36 body. Formu si drží také hráči Indiany, kteří porazili Golden State 108:97 a vyhráli popáté v řadě. Největší rozruch v utkání přišel šest minut před koncem, kdy se na hřišti strhla potyčka, která vyústila ve vyloučení domácího Roye Hibberta.

Rozhodčí po této roztržce udělili šest technických chyb. Minnesota prohrála ve Phoenixu o bod 83:84 po prodloužení a navíc ztratila Andreje Kirilenka. Ruský reprezentant odstoupil se zraněným lýtkem a připojil se tak na marodce k dalším čtyřem hráčům. Cleveland zvítězil v Chicagu 101:98, divizního rivala porazil poprvé od roku 2010 a až po jedenácti neúspěšných pokusech.

Výsledky NBA

Chicago - Cleveland 98:101
Dallas - Milwaukee 90:95
Indiana - Golden State 108:97
LA Clippers - Charlotte 106:84
Miami - Sacramento 141:129 po druhém prodl.

4. Portland 56 26 30 46,4
5. Minnesota 54 20 34 37,0