Basketbalisté Miami vykročili v NBA za obhajobou vítězstvím

8:00
MIAMI (USA) - asketbalisté Miami vykročili za obhajobou titulu v NBA vítězstvím. Hráči Heat, kteří při slavnostním ceremoniálu před zápasem dostali prsteny připomínající triumf v minulé sezoně, porazili na domácí palubovce Chicago Bulls 107:95.

Basketbalista Chicaga Bulls Carlos Boozer (vpravo) a Dwyane Wade z Miami Heat foto: ČTK

"Minulý ročník byl pro klub velmi úspěšný a jsem rád, že se nám na něj podařilo navázat výhrou. Na startu nikdy nevíte, jak to dopadne. Proto mám radost, že jsme podali týmový a dospělý výkon," prohlásil trenér Miami Erik Spoelstra. Domácí sice v úvodu prohrávali 2:9, v první půli ale nakonec soupeře přestříleli 54:33. LeBron James se na výhře podílel 17 body, hostům naopak k lepšímu výsledku nepomohlo ani 31 bodů Carlose Boozera. Výhra Miami tak zkazila návrat Derricka Rose, který za Chicago nastoupil poprvé od loňského dubna, kdy si vážně poranil koleno.

Nejlepší hráč sezony 2010/2011 proti Heat strávil na palubovce 34 minut, připsal si 12 bodů a proměnil čtyři z 15 střel. "Nemyslím, že by za to mohla nerozehranost," řekl Rose. "Prostě jsem to netrefoval, ale už jsem zažil horší zápasy. Radši na tenhle výkon zapomenu a budu se soustředit na další utkání, které nás čeká za dva dny," přidal. Ve zbývajících úvodních duelech nové sezony NBA si Indiana poradila s Orlandem 97:87 a Los Angeles Lakers bez zraněného Kobeho Bryanta porazili v městském derby Clippers 116:103.