Basketbalisté Miami se nadále trápí, prohráli i s Denverem

13:04
NEW YORK - Basketbalisté Denveru bez Jana Veselého zvítězili na hřišti Miami 111:107 a uštědřili úřadujícímu šampionovi NBA pátou porážku z uplynulých šesti zápasů.

Quincy Miller v souboji pod košem.

"Je to těžké období, takové jsme nezažili asi od sezony 2010/11. Něco v týmu nefunguje, musíme na to přijít," uvedl Dwyane Wade, jenž dal za Miami 19 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Ray Allen, který si 22 body vylepšil sezonní maximum, o bod méně dal LeBron James. Denver, který v první čtvrtině prohrával až o 14 bodů, vedl s 24 body Kenneth Faried. Náhradník Darrell Arthur přispěl 18 body.

Miami ztrácí už tři vítězství na Indianu v boji o pozici jedničky Východní konference. Pacers v pátek zvítězili 101:94 na palubovce Philadelphie, která má momentálně nejhorší formu ze všech týmů NBA. Pro Sixers to byla devatenáctá porážka v řadě, a pokud prohrají i v sobotu s Memphisem, vyrovnají nelichotivý klubový rekord.

Dvacet zápasů po sobě během jedné sezony nezvládli před 31 lety, kdy vyhráli pouze devět z celkových 82 utkání. Ligový antirekord drží Cleveland, který v ročníku 2010/11 prohrál 26 duelů za sebou. Za Indianu nastřílel 25 bodů Paul George.

Na koni jsou Los Angeles Clippers, kteří zdolali Utah 96:87 a zvítězili podesáté v řadě. Ve třetí třetině sice prohrávali 60:70, ale pak předvedli šňůru 20:2. Blake Griffin se na výhře podílel 20 body a Chris Paul dal 18 bodů, přestože si během utkání poranil kotník.

O jednu výhru kratší sérii má na kontě San Antonio, které rozneslo oslabené Los Angeles Lakers 119:85 a uštědřilo jim nejtěžší porážku v historii vzájemných zápasů.

Trenér Gregg Popovich mohl šetřit své opory a dát více prostoru náhradníkům, z nichž se hned pětice dostala při střelbě do dvouciferných čísel. Spurs si pojistili vedení v soutěži před svými pronásledovateli Indianou a Oklahomou. Lakers prohráli pátý z posledních šesti zápasů.