Basketbalisté Miami a Memphisu vedou v semifinále konferencí 3:1

8:40
CHICAGO - Basketbalisté Miami zvítězili v druhém kole play off NBA i podruhé v Chicagu a po hladké pondělní výhře 88:65 se ujali vedení 3:1 na zápasy. V příštím utkání mohou čtvrtfinálovou sérii ukončit také hráči Memphisu, kteří ve čtvrtém duelu přehráli nejlepší celek Západní konference Oklahomu 103:97 po prodloužení.

Basketbalista Miami Heat Chris Bosh foto: Reuters

2. kolo play off NBA

Východní konference - 4. zápas: Chicago - Miami 65:88 (stav série 1:3).

Západní konference - 4. zápas: Memphis - Oklahoma City 103:97 po prodl. (stav série 3:1).

Obhájci titulu z Miami ukázali, co umějí v obraně: střelbu domácích Bulls udrželi na necelých 26 procentech. Se soupeřovým zdvojováním si nedokázal poradit ani rozehrávač Nate Robinson, který netrefil jedinou z 12 střel a zůstal bez bodu. Střelcem utkání byl LeBron James, který pomohl k třetí výhře Miami v sérii 27 body. Floridskému celku nevadilo ani to, že jediným dalším hráčem s dvouciferným součtem byl Chris Bosh s 14 body. Domácí mužstvo vedl také s 14 body Carlos Boozer, který však z pole proměnil jen tři z 14 pokusů.

V oslabené sestavě Bulls dostal po delší době větší prostor Richard Hamilton, který trefil jediné dvě trojky poraženého týmu. "Hodně věcem v životě nerozumíte. Kvůli play off mě sem vzali. Je těžké nemít šanci pomoct spoluhráčům, ale pokusím se zůstat pozitivní a nechci rozházet týmovou morálku," vyjádřil se zkušený Hamilton k tomu, že ve vyřazovacích bojích nedostává moc příležitostí. Oklahoma vedla v Memphisu v druhé čtvrtině o 17 bodů, ale Grizzlies se vrátili do zápasu a měli nakročeno k výhře už v normální hrací době.

Šest vteřin před koncem však vyrovnal na 94:94 Kevin Durant, na druhé straně Kendrick Perkins zablokoval střelu Zacha Randolpha, a tak se muselo prodlužovat. V nastaveném čase padlo za čtyři a půl minuty pouze sedm bodů, 22 vteřin před koncem pak zvýšil Marc Gasol na 100:97 pro Memphis. Oklahoma po oddechovém času vyhazovala míč ze zámezí, ale přihrávky se zmocnil domácí Tony Allen, a tak se Grizzlies mohli radovat z vítězství.

Statistiky domácího mužstva vedl s 24 body Mike Conley. Po 23 bodech přidali podkošoví hráči Randolph a Gasol, který před utkáním obdržel cenu pro nejlepšího defenzivního hráče sezony. Za hosty dal Durant 27 bodů. "Ještě není konec. Grizzlies jsou v dobré pozici, ale naše výzva není nemožná. Můžeme to zvládnout. Jen se musíme soustředit na ten jediný příští zápas, na rozhodující akci. Snad se nám to povede a v pátek se sem vrátíme," burcoval svůj tým trenér Oklahomy Scott Brooks.