Basketbalisté Indiany srovnali sérii, Miami poprvé prohrálo venku

9:00
INDIANAPOLIS (USA) - Basketbalisté Indiany porazili ve čtvrtém finálovém utkání Východní konference NBA Miami 99:92 a vyrovnali stav série na 2:2. Obhájci titulu z Miami prohráli na soupeřově hřišti v letošním play off poprvé. Semifinálová série pokračuje ve čtvrtek na Floridě. Na finálového protivníka už čeká San Antonio, které na západě vyřadilo Memphis hladce 4:0 na zápasy.

Basketbalista Indiany Pacers Lance Stephenson (vlevo) a LeBron James z Miami Heat foto: Reuters

Play off NBA

Finále Východní konference - 4. zápas: Indiana - Miami 99:92 (stav série 2:2).

Indiana do utkání vstoupila šňůrou 14:4, ale Miami si soupeře nenechalo více utéct. Poločasovou přestávku Heat orámovali mohutnou ofenzivou a vedli 60:54. Další úsek hry patřil domácím, ale Heat znovu zareagovali a pět minut před koncem se po trojce Raye Allena dostali do vedení 89:86. Zbytek zápasu však ovládli Pacers, koncovku navíc týmu Miami ztížil fakt, že na začátku poslední minuty byl po šesté osobní chybě vyloučen LeBron James.

Hlavní postavou Indiany byl Roy Hibbert s 23 body a 12 doskoky, Lance Stephenson přidal 20 bodů. "Jsme silní psychicky. Nikdy se nevzdáme. Všichni v šatně věří, že můžeme v téhle sérii zvítězit," řekl Hibbert. Miami vedl s 24 body James, kterému se ale oproti třetímu zápasu tolik nedařilo a navíc se teprve podruhé v kariéře v play off vyfauloval. Mario Chalmers nastřílel 20 bodů. Pacers přehráli Miami 49:30 na doskoky, naopak náhradníci Indiany už počtrnácté v řadě nastříleli méně bodů než soupeř.