Basketbalisté Golden State po kanonádě vyrovnali sérii s Denverem

8:30
DENVER (USA) - Basketbalisté Golden State dokázali zvítězit v prvním kole play off NBA na hřišti Denveru 131:117 a vyrovnali sérii na 1:1. Druhé výhry si připsali obhájci titulu z Miami a New York Knicks. Hráči Golden State podali nevídaný střelecký výkon a povedlo se jim jako druhému celku v letošním play off zvítězit na hřišti soupeře. Přitom Denver v základní části prohrál doma pouze třikrát z 41 zápasů.

Basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry foto: ČTK

Výsledky 1. kola play off NBA

Východní konference - 2. zápasy
Miami - Milwaukee 98:86 (stav série 2:0)
New York - Boston 87:71 (stav série 2:0)

Západní konference - 2. zápas
Denver - Golden State 117:131 (stav série 1:1)

Warriors ve druhém utkání série stříleli s úspěšností 64,5 procenta. Hned čtyři hráči základní sestavy nastříleli 21 a více bodů. Nejlepším střelcem byl Stephen Curry, jenž k 30 bodům přidal i 13 asistencí. Jarett Jack nastřílel 26, Harrison Barnes 24 a Klay Thompson 21 bodů. Za Warriors poprvé nenastoupil David Lee, který se zranil v prvním utkání a s největší pravděpodobností už do vyřazovacích bojů nezasáhne. V dresu Denveru se dostalo šest hráčů do dvouciferných čísel. Statistiky domácích vedl Ty Lawson s 19 body a 12 asistencemi.

Favorizované Miami porazilo Milwaukee 98:86

Přestože se do sestavy Nuggets vrátil Kenneth Faried a hostům chyběl Lee, prohráli domácí na doskoky 26:36. Favorizované Miami porazilo Milwaukee 98:86 a vede 2:0 na zápasy. První tři čtvrtiny nabídly vyrovnaný průběh, ale do poslední části vstoupili domácí šňůrou 12:0 a bylo rozhodnuto. Vítěze vedl Dwyane Wade s 21 body, LeBron James přidal 19 bodů. Za hosty nastřílel Ersan Ilyasova 21 bodů, ale trápili se dva lídři týmu Monta Ellis a Brandon Jennings. Dohromady zaznamenali pouze 15 bodů, což je o 22 méně než činí jejich společný průměr ze základní části.

"V obou zápasech jsme měli pěti až šestiminutové série, v nichž nám soupeř utekl. Musíme vymyslet, jak tomu zamezit a tím se udržet ve hře," řekl po utkání trenér Milwaukee Jim Boylan. New York Knicks přehráli Boston 87:71 a také vedou v sérii 2:0. Celtics přitom vedli v poločase o šest bodů, ale domácí vyhráli třetí čtvrtinu jasně 32:11. Knicks se v play off povedlo zvítězit ve dvou zápasech v řadě poprvé od roku 2000. Hvězdou zápasu byl Carmelo Anthony, který svůj tým dovedl k výhře 34 body. Nejlepší náhradník sezony J.R. Smith přidal 19 bodů. V dresu Celtics zaznamenal Paul Pierce 18 bodů, ale nikdo jiný nenastřílel více než 12 bodů.