Basketbalisté Denveru potvrdili proti Clippers domácí dominanci

9:21
NEW YORK - Basketbalisté Denveru ve čtvrtečním utkání NBA potvrdili proti vedoucímu týmu Pacifické divize Los Angeles Clippers, že jsou na domácí palubovce těžko k poražení. Nuggets zvítězili 107:92 a před vlastními diváky vyhráli podvanácté za sebou, s domácí bilancí 27-3 jsou společně s Miami nejlepší v lize.

Basketbalista Denveru Nuggets Kenneth Faried foto: ČTK

Hned sedm hráčů Denveru zaznamenalo dvouciferný počet bodů, nejlepší byl Ty Lawson s 21 body a 11 asistencemi, Danilo Gallinari přidal 20 bodů. Vicemistrovská Oklahoma zvítězila v souboji divizních lídrů nad domácím New Yorkem Knicks těsně 95:94. V newyorském celku vynechal Carmelo Anthony druhé utkání za sebou kvůli problémům s kolenem, i bez své největší hvězdy ale Knicks trápili Oklahomu po celý zápas. Ještě před poslední částí vedli o šest bodů, ale závěrečných 12 minut prohráli 13:20.

Konečný výsledek zařídil nejlepší střelec hostů Kevin Durant, autor 34 bodů, dvěma trestnými hody minutu a 38 vteřin před koncem. Další koš nepadl, se svojí střelou z otočky neuspěl v úplné koncovce ani J.R. Smith, který byl s 36 body nejlepším střelcem zápasu. "Střela z otočky je v takové chvíli opravdu těžká. Měl jsem se poučit z LeBronovy včerejší lekce a najet do koše," řekl Smith v připomínce akce LeBrona Jamese, který ve středu v posledním okamžiku rozhodl z nájezdu o těsné výhře Miami nad Orlandem.

4. Portland 60 28 32 46,7
5. Minnesota 58 21 37 36,2