Veselý pomohl nejlepším výkonem v sezoně sesadit Oklahomu

8:30
WASHINGTON - Jan Veselý pomohl nejlepším výkonem v sezoně k nečekanému vítězství Washingtonu nad dosud vedoucím týmem NBA Oklahomou City 101:99. Český basketbalista v pondělním utkání zaznamenal deset bodů a sedm doskoků. Wizards rozhodli zápas přesnou střelou Bradleyho Beala tři desetiny sekundy před koncem a sesadili Oklahomu z prvního místa tabulky.

Český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý a Dirk Nowitzki z Dallasu Mavericks foto: ČTK

Washington zvítězil teprve popáté v ročníku, na kontě má 28 porážek a stále je nejhorším mužstvem ligy. Proti favorizované Oklahomě uspěli Wizards i přesto, že jim v sestavě vedle dlouhodobě zraněného Johna Walla chyběli také brazilský pivot Nené a nejlepší střelec týmu Jordan Crawford. Domácí v poslední čtvrtině prohospodařili desetibodový náskok, ale nakonec je spasil Beal, který nastřílel celkem 22 bodů.

Stejný počet přidal Martell Webster, 19 bodů nastřílel Kevin Seraphin. "Popravdě jsem nevěděl, co udělám. Trenér mi jen řekl, ať něco zahraju. Věděl jsem, že po mně půjde Perkins. Jen jsem se to snažil udělat chytře," popsal svoji vítěznou střelu Beal. Veselý odehrál 20 minut a 21 sekund, během nichž proměnil pět z šesti střeleckých pokusů. Deseti body i sedmi doskoky si zvýšil svá sezonní maxima, navíc přidal asistenci a podařilo se mu zablokovat střelu Kevina Duranta.

Celtics vyhráli i bez potrestaného Rajona Ronda

Právě tento washingtonský rodák byl s 29 body nejlepším střelcem Oklahomy. "Wizards se drželi ve hře, protože jsme je nebrali vážně. A to se nemůže stávat," přiznal Durant. Překvapit se povedlo také Bostonu, který zvítězil v New Yorku 102:96. Celtics vyhráli i bez Rajona Ronda, který byl těsně před utkáním suspendován za vražení do rozhodčího v předchozím zápase. Domácí Knicks sice trefili 14 trojek, ale celkově měli jen čtyřicetiprocentní úspěšnost střelby.

Nečekaný výsledek se zrodil i v New Orleans, kde domácí Hornets porazili San Antonio 95:88. Hrdinou utkání byl Eric Gordon, který uprostřed poslední části proměnil tři střely za sebou a odrazil soupeřův nápor. Dallas promarnil v poslední čtvrtině osmibodový náskok a podlehl Utahu 94:100. Mavericks prohráli již podvanácté z posledních 14 utkání, nic na tom nezměnilo ani 20 bodů Dirka Nowitzkého.

Utah - Dallas 100:94
Washington - Oklahoma City 101:99 (za domácí Veselý 10 bodů, 7 doskoků)

3. Denver 36 20 16 55,6
4. Minnesota 30 15 15 50,0