Po pěti zápasech dostal Satoranský v NBA opět šanci. Asistencemi přispěl k výhře

12:17
WASHINGTON - Basketbalista Tomáš Satoranský dostal po pěti zápasech opět šanci od trenéra Washingtonu Scotta Brookse. Český rozehrávač stihl v pátečním utkání NBA s Detroitem za pět minut nasbírat alespoň dvě asistence a přispěl výhře 122:108.

Washington proti Detroitu. foto: ČTK

Satoranský se na hřiště dostal v úvodu druhé čtvrtiny a během pěti minut ani jednou nevystřelil. Na koš nahrál Jasonu Smithovi a Bradleymu Bealovi. Pak jej nahradil kapitán John Wall. Ve druhém poločase odchovanec USK Praha už šanci nedostal.

Tragická sezona pokračuje. Tým amerického fotbalu Cleveland už rok nevyhrál

Wall k jedenácté výhře Wizards z 25 utkání pomohl 29 body a 11 asistencemi, Beal přidal 25 bodů. Nejlepším střelcem Detroitu byl s 24 body Kentavious Caldwell-Pope.

Houston přehrál New Orleans 122:100. Rockets posunuli historické rekordy v počtu nastřílených trojek (24) i tříbodových pokusů, který měli neuvěřitelných 61. Dosavadním maximem v NBA bylo 50 střel.

NBA: Basketbalisté San Antonia vybojovali další venkovní výhru

James Harden si připsal triple double za 29 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků. Pro oporu Houstonu to byl patnáctý triple double v kariéře a v klubovém pořadí přeskočil Hakeema Olajuwona.

Utah udolal Dallas 103:100 díky trojce Rodneyho Hooda osm desetin sekundy před koncem utkání.

Po osmi prohrách zabrali Los Angeles Lakers, kteří porazili Philadelphii 100:89. Sixers jsou spolu s Dallasem nejhorší v lize.