Nash překonal v NBA jako pátý hráč hranici deset tisíc asistencí

8:40aktualizováno  11:14
NEW YORK - Oslabení basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli v NBA počtvrté za sebou, když podlehli v Houstonu 112:125. Jediným důvodem hostů k radosti byl milník Steva Nashe, který jako pátý hráč v historii NBA překonal hranici deset tisíc asistencí. Před ním to dokázali John Stockton, Jason Kidd, Mark Jackson a Earvin Magic Johnson.

Basketbalisté Los Angeles Lakers Steve Nash (vlevo) a Kobe Bryant foto: Reuters

Šéf Dallasu žádal o pomoc se sudími a dostal další pokutu

Majitel basketbalistů Dallasu Mavericks Mark Cuban dostal další pokutu za veřejnou kritiku rozhodčích, vedení NBA mu nařídilo zaplatit 50.000 dolarů. Během třináctiletého vlastnictví klubu musel Cuban za disciplinární prohřešky uhradit už zhruba dva miliony dolarů. Poslední dobou se však snaží mírnit, od předchozí pokuty uplynul téměř rok. Tentokrát si americký miliardář stěžoval na rozhodčí po sobotní prohře Mavericks s New Orleansem 96:99 po prodloužení. "Omlouvám se fanouškům NBA. Třináct let se snažím dát rozhodčí v téhle lize do kupy a jde mi to mizerně. Nějaké nápady? Potřebuji pomoct," uvedl Cuban na Twitteru pár minut po utkání.

"Je těžké si to zrovna teď užít," řekl po porážce Nash. Lakers se na výjezdu do Texasu musejí obejít bez zraněných podkošových hráčů Dwighta Howarda, Paua Gasola a Jordana Hilla. I přesto v Houstonu vedli až o 14 bodů. Ještě v polovině třetí čtvrtiny měli Lakers navrch 78:73, jenže poté Rockets předvedli šňůru 21:4 a vybojovali páté vítězství za sebou. V týmu Houstonu se dařilo Jamesi Hardenovi s 31 body a 9 asistencemi, Chandler Parsons přidal 20 a Jeremy Lin s Carlosem Delfinem nastříleli po 19 bodech.

Lakers vedl s 24 body Metta World Peace. Dvacet bodů nastřílel Kobe Bryant, který poprvé po osmnácti zápasech dal méně než 27 bodů. Díky vynikající obraně ve druhém poločase Indiana přehrála šampiony z Miami 87:77. Hráči Heat se po vyrovnané první půli ujali ve třetí čtvrtině vedení 51:44. Poté však následovala šňůra domácích 33:9, která rozhodla. Dwyane Wade nastřílel za první poločas 23 bodů, ale po změně stran už na koš Indiany vyslal pouze čtyři střely a zaznamenal celkově 30 bodů.

LeBron James dal 22 bodů, ale měl i sedm ztrát. Chris Bosh se dostal na 14 bodů, zbytek týmu zatížil konto Pacers jen jedenácti body. Indianu táhl s 29 body Paul George. Minnesota zdolala poprvé po téměř sedmi letech Atlantu 108:103 i bez zraněné opory Kevina Lovea a kouče Ricka Adelmana, jenž chyběl týmu z osobních důvodů.

3. Denver 36 20 16 55,6
4. Minnesota 31 16 15 51,6