Baroš kopl Costu do hlavy a byl vyloučen. Sparta uctila Srníčkovu památku výhrou

17:00
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty porazili v duelu 18. kola Synot ligy na svém hřišti Mladou Boleslav 2:0 a uctili tím památku v prosinci zesnulého trenéra brankářů Pavla Srníčka. Stejně jako v předchozím ligovém duelu ve Zlíně se trefil Josef Šural, druhý gól pak přidal Costa. A právě po kontaktu s ním musel jít předčasně pod sprchy Milan Baroš, který kopl Costu do hlavy.

Milan Baroš odchází ze hřiště poté, co kopl Costu do hlavy. foto: MAFRA - Michal Šula

Čišo, držím ti palce. Bakoš věnoval hattrick v derby kamarádovi Čišovskému

Sparta tak zareagovala na páteční výhru Plzně 1:0 nad Teplicemi a na svého největšího soupeře v boji o titul ztrácí tři body.

Střelecky disponovaný Šural otevřel skóre už v deváté minutě, hned vzápětí se navíc trefil i Costa. Sparta tak doma vyhrála 20 z posledních 21 ligových duelů.

Milan Baroš si kryje míč před Costou.
Milan Baroš v souboji s Costou. Po jednom ze vzájemných soubojů byl Baroš...

Naopak Boleslav, která má nejlepší útok v lize, se neprosadila, a opět tak nedokázala na Spartě bodovat a ze třetího místa ztrácí na svého soupeře už devět bodů.

Deset minut před koncem navíc přišla o Baroše, který dostal druhou žlutou kartu poté, co nechtěně kopl Costu do hlavy.

Těmito tričky uctili fotbalisté Sparty památku Pavla Srníčka.

Boleslavi tak bude Baroš chybět v příštím ligovém zápase, ještě o duel víc však bude chybět Spartě Costa za osmou žlutou kartu.

Ještě minimálně odvetný zápas play off Evropské ligy v Krasnodaru bude chybět Spartě kapitán David Lafata, který podle trenéra Zdeňka Ščasného bude připraven až na příští ligový zápas s Duklou.

Synot liga - 18. kolo

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 9. Šural, 22. Costa. Rozhodčí: Jílek - Paták, Nádvorník. ŽK: Costa - Baroš, Jánoš, Magera, Kúdela. ČK: 81. Baroš. Diváci: 10.120.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek - Dočkal (80. Konaté), Vácha, Matějovský, Krejčí (90.+1 Fatai) - Šural, Juliš (68. Mareček). Trenér: Ščasný.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek (53. Kalabiška), Kúdela, Polom (46. Čmovš), Fleišman - Ščuk, Jánoš - Kysela, Magera (71. Chramosta), Přikryl - Baroš. Trenér: Jarolím.