Barcelonští vstoupili do sezony výhrou 3:0, trefil se i 'nováček 'Zlatan

23:57
PRAHA/BARCELONA - VIDEO Katalánský vládce fotbalové Evropy - FC Barcelona - předvedla očekávaný vstup do ligové sezony, tedy vítězství. Sporting Gijón byl dnes na Camp Nou naprosto neškodným soupeřem a konečný stav 3:0 je pro hosty ještě milosrdný. Barcelona se tak po prvním kole dostala do čela tabulka se stejným skóre jako Málaga.

Bojan přijímá gratulace od kapitána Puyola. foto: ČTK

Bez Henryho a Messiho vstoupil obhájce španělského titulu do svého úvodního zápasu nové ligové sezony. V sestavě je nahradili mladíci Bojan a Pedro. A rozhodně za svými věhlasnějšími spoluhráči nezaostali. Naopak, byl to především agilní Bojan, který neustále zaměstnával obranu Gijónu.

V 18. minutě poprvé stotisícový fotbalový chrám Camp Nou vybouchnul v nadšení. Xavi zahrál roh, ten prodloužil na zadní tyč a pro Bojana nebyl problém uklidit míč do sítě. V pátek devatenáctiletý španělský talent si tak připsal již třináctou ligovou branku.

Bojan i nadále zastiňoval především švédského obra Zlatana Ibrahimoviče. Na jeho rychlé nohy totiž mnohdy potřebovali hostující beci laso. Mladý útočník Barcelony pálil jak u Verdunu, pravou či levou, žádná jeho další střela se však již neujala. A tak gól musel vstřelit někdo jiný - postaral se o něj po parádním centru od Alvése Keita ve 42. minutě.

GÓL ZLATANA IBRAHIMOVIČE NA 3:0:

Do druhé půle vstoupila Barcelona již s pořádně přitaženou ruční brzdou a tak hra sklouzla do průměru, ze kterého vybočila pouze tyč, kterou nastřelil Keita a dvě střely mladíků rychlonohých mladíků Bojana a Pedra.

Z gólu se nakonec radoval třetí z útočníků. V 82. minutě si naběhl na střílený centr Alvése a mohl v leže na trávníků přijímat gratulace ke své první ligové trefě v novém dresu. Mimochodem, pod dohledem bývalého kouče José Mourinha (ten na začátku kariéry rovněž v katalánském velkoklubu působil).

FC BARCELONA - SPORTING GIJÓN 3:0 (2:0)

Branky: 18. Bojan, 42. Keita, 82. Ibrahimovič.

Další branku již viditelně uvolnění hráči Barcelony nepřidali, stejně tak až příliš bázliví hosté. Katalánci tak po prvním kole vedou "na body" nad svým největším soupeřem Realem Madrid, který se k výhře 3:2 nad La Coruňou spíše protrápil.