Barcelonský gigant v šoku: Camp Nou vykradl nováček z Alicante

20:00
BARCELONA/PRAHA - Fotbalisté Barcelony utrpěli ve 2.kole nejvyšší španělské soutěže překvapivou porážku na vlastním hřišti od nováčka soutěže Hercules CF Alicante 0:2. Hosté se po většinu duelu bránili drtivému náporu, o jejich výhře rozhodl důraz v zakončení střelce Nelsona Valdeze.

Barcelona - Hercules (Valdéz a Goméz). foto: Reuters

Nová fotbalová sezona je po celém světě plná překvapení. Čeští reprezentanti prohráli 0:1 s Litvou (i když, je to vlastně překvapení?), Portugalci remizovali 4:4 s Kyprem. Inter Milán nedokázal v prvním kole italské ligy vyhrát na hřišti Boloni.

Nic se ale nevyrovná zprávě z Katalánska. Obhájce španělského titulu a jeden z nejlepších klubů světa FC Barcelona prohrála na domácím hřišti 0:2. Ne s Realem nebo jiným velkoklubem. Ale nováčkem soutěže z Alicante. Tým, který se vrátil do La Ligy po třinácti letech. Překvapení? Rozhodně, i když...

FC BARCELONA - HÉRCULES CF ALICANTE:

Právě v poslední sezoně mezi elitou dokázal Hércules katalánského obra dvakrát skolit. Nyní přidal třetí vítězství v řadě. Tím se nemůže pochlubit žádný jiný tým ve Španělsku. A jak k šokujícímu výsledku došlo?

Barcelonští nastoupili s novou posilou Mascheranem v základní sestavě a Xavim na lavičce. A i přes drtivý tlak se více než na stoprocentní šanci Piquého domácí nezmohli. To hosté z jediné velké šance první půle udeřili - Váldez po přímém kopu se štěstím dotlačil míč do branky - 0:1. Asi nikdo neočekával, že to bude branka vítězná.

Barcelona - Hercules.

Kouč Guardiola postavil do druhé půle místo nevýrazného Bojana a unaveného Mascherana Pedra s Xavim a hráči "blaugranas" ždímali soupeře před jeho pokutovým územím. Leč marně. Gólman Calatayud se blýsknul několika hvězdnými zákroky proti střelám hvězd soupeře a navíc v 59. minutě přidal po rychlém brejku a přihrávce Gomese druhý gól v zápase Valdéz.

Při závěrečným tlaku se dostal do obrovské šance kanonýr hostí Trezeguet, v téměř prázdné brance si ale vybral zrovna to místo, kde ležel bezmocný gólman Valdes. I tak je ale výhra hostí 2:0 obrovskou senzací. Jen pro srovnání: 40 milionů euro, které vysázela Barcelona Valencii za kanonýra Villu, je více, než činí roční rozpočet klubu z Alicante.

Barcelonští dostanou šanci na reparát již v úterý, kdy hostí v rámci prvních duelů základních skupin Ligy mistrů řecký Panathinaikos Atény.