Barcelona ztratila výhru v Paříži. Navíc i Messiho s Mascheranem

10:04
PAŘÍŽ - Špatné vzpomínky si odnesou fotbalisté Barcelony na úterní úvodní duel čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain. Katalánce mrzí to, že ve čtvrté minutě nastaveného času přišli o vítězství a nakonec si odvezli jen remízu 2:2. Straší je ale také pohled na marodku, na které zůstali hlavní tahoun Lionel Messi a obránce Javier Mascherano.

Fotbalista Barcelony Lionel Messi se raduje foto: Reuters

Délka Messiho nucené pauzy zatím není známá, Mascherano si nezahraje asi šest týdnů. Messi, který v 38. minutě vstřelil vedoucí branku, si na konci prvního poločasu poranil sval na pravé noze a po přestávce musel přenechat místo na hřišti Cesku Fábregasovi. Mascherano zase odstoupil kvůli zranění kolenního vazu a možná si už v sezoně nezahraje.

"Messi podstoupí ve středu další testy, aby byl zřejmý rozsah zranění. Mascherano bude mimo hru přibližně šest týdnů," uvedla Barcelona ve svém oficiálním prohlášení na twitteru.

"Budeme se snažit, aby na nás ztráty těchto velkých hráčů měly co možná nejmenší vliv. Jsem si jistý, že ti další, co budou na hřišti, ze sebe vydají to nejlepší," dodal Jordi Roura, asistent kouče Tita Vilanovy.

Obě absence jsou pro Barcelonu zvlášť bolestivé. Messi je nenahraditelný v útoku, v Paříži zaznamenal už 57. gól v sezoně. Mascherano zaskakoval na postu stopera místo dalšího dlouhodobého maroda Carlese Puyola a Kataláncům pro odvetu s pařížským celkem zbyl jediný klasický střední obránce Gérard Piqué.

Další zadák Eric Abidal se teprve vrací do plné zátěže po transplantaci jater a talentovaný Adriano Correia je také zraněný. Barcelona kalamitní situaci v obranných řadách může vyřešit stažením defenzivních záložníků Sergia Busquetse či Alexe Songa.

Odvetný duel čtvrtfinále mezi Barcelonou a PSG je na programu příští středu.