Barcelona čtyřmi góly sestřelila Almerii, tři body bere i Real

21:56aktualizováno  9. dubna 0:16
MADRID - Fotbalisté Barcelony ve 30. kole uhájili čtyřbodové vedení v tabulce španělské ligy vítězstvím 4:0 nad Almeríí. Pro Katalánce to byla už devátá soutěžní výhra za sebou. Druhý Real Madrid však udržel krok výhrou 2:0 na hřišti Vallecana. Nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo jeden gól dal a druhý připravil pro Jamese Rodrígueze.

Luis Suárez (vlevo) a Lionel Messi. foto: Reuters

Barcelona měla po celé utkání jasnou převahu a odpor hostů zlomil po půlhodině hry Messi, když brankáře zaskočil technickou střelou na vzdálenější tyč z rohu pokutového území.

Srážka. Pedro Rodríguez z Barcelony naboural do brankáře Almerie.
Lionel Messi skóroval do sítě Almerie.

Ve druhé půli ho napodobil Suárez, který si rovněž z křídla navedl míč do vápna a zamířil tvrdou ranou pod břevno.

Na výhru Barcelony zareagoval Real, který se však na hřišti Vallecana dlouho trápil s domácí obranou i s vlastní nepřesností: za úvodních 68 minut jen jednou trefil branku.

Vedení potvrdil po rohovém kopu stoper Bartra, který se v posledních pěti zápasech přidal i tři asistence. V nastavení pak přidal druhý gól Suárez.

30. kola španělské fotbalové ligy

FC Barcelona - Almería 4:0 (55. a 90.+3 Suárez, 33. Messi, 75. Bartra)

La Coruňa - Córdoba 1:1 (87. vlastní Andone - 55. Andone)

Granada - Vigo 1:1 (3. Ibaněz - 90.+4 Bongonda)

Vallecano - Real Madrid 0:2 (68. Ronaldo, 73. Rodríguez)

Eibar - Málaga 1:0 (52. Arruabarrena)

Levante - FC Sevilla 1:2 (73. Uche - 10. Gameiro, 37. Reyes)

Pak však utekl po pravé straně Carvajal, našel ve vápně Ronalda a portugalský kanonýr hlavičkou v pádu navázal na svých pět gólů z minulého utkání.

Krátce nato navíc Ronaldo přihrál na druhou branku Kolumbijci Rodríguezovi a Real už si vítězství pohlídal.

Poslední Córdoba zahodila zřejmě poslední šanci na záchranu, když neudržela vedení nad La Coruňou, přestože hrála v početní převaze.

Tři minuty před koncem si dal vlastní gól Andone, který předtím poslal svůj tým do vedení. Córdoba tak čeká na výhru už 12 utkání, z nichž deset prohrála, a na posledním místě tabulky ztrácí na 17. příčku La Coruni osm bodů.

Už ve středu uspěli fotbalisté třetího Atlética, kteří doma porazili Real Sociedad 3:0. Tři body vybojovala i Sevilla, ta uspěla na půdě Levante 2:1.