Barcelona se vrátila do čela španělské ligy, vyhrálo i Atlético

23:08
MADRID - Fotbalisté Barcelony a Atlética Madrid odolali tlaku Realu Madrid a zvládli svá nedělní utkání 21. kola španělské ligy. Katalánci zdolali Málagu 3:0 a vedou dál o skóre před Atléticem, které porazilo 4:2 Vallecano. Třetí "Bílý balet", který byl v čele od sobotního triumfu 2:0 nad Granadou, ztrácí na vedoucí duo nadále bod.

Paráda! Alexis Sanchez (vlevo) a Pedro Rodriguez. foto: Reuters

Atlético sice zásluhou Davida Villy a Ardy Turana dvakrát skórovalo už v první půlhodině, na stadionu Vallecas ale nezažívalo pohodový zápas. V jedenácté minutě brankář Thibault Courtois zneškodnil penaltu Jonathana Viery, který pak ve 40. minutě po pohledné akci přece jen snížil na 1:2.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo

FC Sevilla - Levante 2:3 (26. Coke, 68. Rakitič - 30. Barral z pen., 71. Vyntra, 75. Simao)

Almería - Getafe 1:0 (49. Jonathan)

Pamplona - Bilbao 1:5 (10. Armenteros - 16. a 62. Aduriz, 3. Susaeta, 84. Ibai Gómez, 88. Sola)

Vallecano - Atlético Madrid 2:4 (40. Viera, 76. Larrivey - 30. a 44. Turan, 8. Villa, 75. vlastní Ňíguez)

FC Barcelona - Málaga 3:0 (40. Piqué, 55. Pedro, 61. Sánchez).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Domácí Rayo se rozehrálo, ale jeho snahu těsně před poločasem utnul třetí trefou Atlética Turan. Po změně stran navýšil na 4:1 náskok favorita vlastní brankou Saúl Ňíguez, Rayo okamžitě odpovědělo snížením Joaquína Larriveyho, ale víc už duel zdramatizovat nestihlo.

Barcelona nastoupila do domácího duelu s Málagou až po utkání Atlética, ale pád z čela tabulky, kde po dnešním triumfu stráví již 59. ligové kolo v řadě, nepřipustila a odpověděla také ziskem tří bodů.

Ve 40. minutě rozhodl o jejím triumfu po rohovém kopu stoper Gerard Piqué, po přestávce zvýraznili skóre po typických kombinacích Katalánců Pedro Rodríguez a Alexis Sánchez. Barcelona tak stejně jako Atlético napravila dvě remízy z předchozích zápasů.

Bilbao rozstřílelo Pamplonu 5:1 a díky třetí výhře za sebou si vylepšilo pozici v boji o Ligu mistrů. Osasuna sice dokázala zásluhou Emiliana Armenterose rychle odpovědět na vedoucí gól soupeře, o který se postaral ve třetí minutě Markel Susaeta, v 16. minutě ale už znovu prohrávala po trefě Aritze Adurize.

Ve druhé půli pak Athletic přidal další tři branky zásluhou Adurize, Ibaie Gómeze a Kikeho Soly. Baskové svého soupeře z nedaleké Navarry porazili počtvrté za sebou a pátému Villarrealu se na čtvrtém místě tabulky vzdálili na pět bodů.