Messi, Messi a znovu Messi. Barcelonské derby se změnilo v kanonádu

19:10
BARCELONA/PRAHA - Nejprve prohrávali, pak zápas otočili v kanonádu. Fotbalisté Barcelony nakonec ovládli městské derby a ve 14. kole španělské ligy porazili rivala Espaňol jasně 5:1. Vrátili se tak na druhé místo tabulky dva body za vedoucí Real Madrid.

Lionel Messi oslavuje vsřelenou branku se spoluháčem Neymarem foto: Reuters

Barcelona
Lionel Messi
Lionel Messi oslavuje vstřelenou branku
HRDINA. Spoluhráči vyhazují Lionela Messiho na oslavu rekordního gólového...

Messi se den po rekordu Cristiana Ronalda z Realu Madrid v počtu hattricků ve španělské lize nenechal zahanbit a odpověděl také třemi góly. Hosté na Nou Campu vedli, ale argentinský fenomén do pauzy srovnal.

Nejprve ještě trefil břevno, ale těsně před odchodem do kabin se už prosadil přesnou přízemní střelou zpoza vápna k tyči. Pět minut po přestávce dokonal Messi obrat.

Další dvě trefy přidali Piqué a Pedro a v 81. minutě Messi zaznamenal po povedené narážečce třetí zásah. Espaňolu dal v posledních čtyřech vzájemných zápasech na Nou Campu osm gólů a poprvé od předloňského května mohl ve dvou ligových zápasech na domácím stadionu za sebou slavit hattrick.

Tři góly v jednom utkání La Ligy dal sedmadvacetiletý Argentinec už jednadvacetkrát v kariéře a na Ronaldův rekord v počtu hattricků ve španělské lize nyní ztrácí dva.

Messi zároveň jako první ve španělském fotbale překonal hranici 400 gólů za jeden klub v soutěžních i přípravných zápasech dohromady. Nyní má na kontě 402 branek za Barcelonu.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo

La Coruňa - Málaga 0:1 (21. Darder), Vallecano - FC Sevilla 0:1 (8. Bacca), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 5:1 (45., 50. a 81. Messi, 53. Piqué, 77. Pedro - 13. S. García), 19:00 Villarreal - San Sebastian, 21:00 Granada - Valencie.