Real vyhrál a přeskočil v tabulce Barcelonu, ta padla v Granadě

22:24aktualizováno  13. dubna 0:06
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid využili zaváhání Barcelony a po výhře 4:0 nad předposlední Almeríí odsunuli obhájce titulu na třetí místo. "Bílý balet" se dotáhl bodově na vedoucí Atlético Madrid, které má nedělní zápas s Getafe k dobru. Barceloně po středečním vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Atléticem uniká trofej i v domácí soutěži.

Radost Di Marii po vstřelené brance. foto: ČTK/AP

Real bez zraněného Cristiana Ronalda šel do vedení krátce před půlhodinou hry, kdy se technickou střelou k tyči trefil Ángel Di María. Druhou branku přidal svým čtvrtým zásahem ve třetím zápase v řadě záložník Gareth Bale.

Na 3:0 zvýšil Isco a pět minut před koncem pečetil výhru domácích po přesném obloučku Asiera Illarramendiho střídající Álvaro Morata, který se trefil v lize potřetí v řadě.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo

Vigo - San Sebastian 2:2 (37. Nolito z pen., 82. Mina - 8. Canales, 43. Griezmann)

Villarreal - Levante 1:0 (90.+5 Perbet)

Granada - FC Barcelona 1:0 (16. Brahimi)

Real Madrid - Almería 4:0 (28. Di María, 53. Bale, 56. Isco, 85. Morata).

Rozhodující moment v utkání Barcelony s Granadou přišel krátce po čtvrthodině hry, kdy v souboji jeden na jednoho přetlačil domácí Yacine Brahimi bránícího Martína Montoyu a přesnou střelou rozvlnil síť za gólmanem Josém Manuelem Pintem.

Barcelona měla po celý zápas velkou územní převahu, ale nedokázala ji přeměnit v branku. Ve druhém poločase nevyužili gólové šance postupně Cesc Fábregas, Neymar a v samém závěru nad branku hlavičkující Messi. Hosté tak poprvé od srpna 2008 neskórovali ve dvou soutěžních zápasech po sobě.

Granada se po třech porážkách dočkala bodového zisku a posunula se na třinácté místo