Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real vede ligu, hráči Barcelony i Atlétika zaváhali

22:39aktualizováno  23. února 23:00
MADRID - Novými lídry tabulky španělské ligy jsou fotbalisté Realu Madrid. Po sobotní překvapivé porážce Barcelony 1:3 se San Sebastianem dnes nečekaně ztratilo body i Atlético Madrid, které podlehlo v Pamploně 0:3. Real tak díky sobotní výhře 3:0 nad Elche získal před oběma rivaly tříbodový náskok.

Fotbalisté Realu Sociedad po jednom ze vstřelených gólů. foto: Reuters

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho nenavázali na čtyři dny staré vítězství 1:0 v osmifinále Ligy mistrů nad AC Milán a s Osasunou prohrávali už od šesté minuty. Na zadní tyči si na míč po rohu počíhal nehlídaný Álvaro Cejudo.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo

Real Madrid - Elche 3:0 (34. Illarramendi, 72. Bale, 81. Isco), Vigo - Getafe 1:1 (59. Rafinha - 20. Lafita), San Sebastian - FC Barcelona 3:1 (32. vlastní Song, 54. Griezmann, 59. Zurutuza - 36. Messi), Almería - Málaga 0:0, Vallecano - FC Sevilla 0:1 (58. Coke), Betis Sevilla - Bilbao 0:2 (34. Muniain z pen., 81. Fernández), Valencie - Granada 2:1 (64. Alcácer, 90.+1 Vezo - 47. Piti), Pamplona - Atlético Madrid 3:0 (6. Cejudo, 21. Armenteros, 42. Torres).

Ještě do přestávky zvýšili náskok navarrského týmu střelou z 20 metrů Emiliano Armenteros a hlavičkou po křídelní akci záložník Roberto Torres. Atlético utrpělo celkově třetí a zároveň i nejvyšší ligovou porážku v ročníku a v tabulce je třetí o skóre za Barcelonou.

Fotbalisté Bilbaa vyhráli 2:0 nad Betisem Sevilla. Na čtvrtém místě tabulky si udrželi čtyřbodový náskok před San Sebastianem, který v sobotu překvapil vítězstvím 3:1 nad Barcelonou.

Beznadějně poslední Betis prohrával od 34. minuty, kde proměnil pokutový kop Iker Muniain. Za penaltový zákrok viděl žlutou kartu Damien Perquis a za protesty Lolo Reyes, oba si následně vykoledovali i druhé napomínání a Betis musel od 58. minuty dohrávat v devíti. Dlouhou přesilovku zužitkoval až v 81. minutě Guillermo Fernández.

Vylučovalo se i v utkání mezi Vallecanem a Sevillou, která ale přišla na hřišti Raya o Vicenteho Iborru po druhé žluté kartě až sedm minut před koncem. V té době už vedla díky trefě Cokeho v Madridu 1:0, tento výsledek uhájila a ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství.

Valencii spasil v utkání s Granadou gól devatenáctiletého obránce Rubéna Veza, který při svém debutu zařídil výhru 2:1. "Netopýři" museli zápas otáčet po gólu Pitiho ze 47. minuty, o vyrovnávací branku se postaral Paco Alcácer v 64. minutě.