Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Barcelona poprvé v sezoně padla, ztratila vedení 2:0

20:37aktualizováno  22:03
MADRID - Fotbalisté Barcelony v této sezoně španělské ligy poprvé prohráli. Lídr tabulky ve 20. kole na hřišti San Sebastianu ztratil dvougólové vedení a po gólu v nastavení utrpěl porážku 2:3. Více než půl hodiny hosté dohrávali bez Piquého, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Real Sociedad foto: Reuters

Katalánský velkoklub poslal do vedení v sedmé minutě Messi přesnou střelou k tyči. Argentinská hvězda se v lize prosadila v desátém utkání za sebou, čímž vyrovnala rekord někdejších barcelonských hráčů Mariana Martina ze sezony 1942/43 a Brazilce Ronalda z ročníku 1996/97.

Sobotní výsledky

Granada - Vallecano 2:0 (26. vlastní Amat, 80. Recio), San Sebastian - FC Barcelona 3:2 (41. Castro, 63. vlastní Mascherano, 90. Agirretxe - 7. Messi, 25. Pedro), Getafe - FC Sevilla 1:1 (44. Colunga - 40. Reyes).

Na 2:0 pro hosty zvýšil o osmnáct minut později Pedro. Utkání zdramatizoval chvíli před přestávkou Castro střelou do protipohybu brankáře Valdése.

Jedenáct minut po změně stran fauloval Piqué unikajícího Velu, dostal druhou žlutou kartu a musel opustit hřiště. V 63. minutě domácí jeho vyloučení potrestali, když Castrovu střelu tečoval do vlastní branky Mascherano. Argentinský bek byl tou dobou na hřišti pouhé čtyři minuty.

Barcelona sice i v deseti soupeře přehrávala, rozhodující branku však vstřelili domácí. V první minutě nastaveného času Martínez přesně nacentroval a střídající Agirretxe se nemýlil.

Trenér hostů Tito Vilanova si z první porážky v sezoně velkou hlavu nedělal. "Jednou jsme prohrát museli. Stalo se to až v poslední minutě, takže se tím netrápím," uvedl kouč španělského lídra.

"Hráčům nic nevyčítám, dvakrát trefili tyčku a v prvním poločase měli mnoho dalších šancí. Ani za stavu 2:0 jsem si nemyslel, že to bude jednoduché," doplnil Vilanova.

Barca, která do dnešního zápasu ztratila body jen za říjnovou remízu 2:2 s Realem Madrid, dál vede tabulku o jedenáct bodů. Druhé Atlético Madrid však může její náskok stáhnout, pokud uspěje v nedělním duelu s Levante. San Sebastian zůstal devátý.