Barcelona opět PSG neporazila, přesto je v semifinále Ligy mistrů

22:47aktualizováno  23:20
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony jako první tým v historii postoupili pošesté za sebou do semifinále Ligy mistrů a doprovodí je tam i loňský finalista Bayern Mnichov po dvou výhrách 2:0 nad Juventusem.

Barcelona. Pedro slaví gól foto: Reuters

Barcelona sice ani jedno čtvrtfinálové utkání s Paris St. Germain nevyhrála, ale po remízách 2:2 a 1:1 postoupila díky většímu počtu vstřelených gólů na soupeřově hřišti.

PSG dnes vedl, ale Pedro vyrovnal a postaral se o to, že Barcelona prodloužila domácí neporazitelnost v Lize mistrů na 21 utkání. Už v úterý postoupily Real Madrid a Borussia Dortmund. Semifinálové dvojice se losují v pátek.

Barcelona nastoupila bez své hvězdy a nejlepšího střelce Lionela Messiho, který si v prvním duelu přivodil lehčí zranění, a tak začal jen na lavičce. A na hře Katalánců to bylo znát.

Pařížané s vědomím, že musejí na hřišti soupeře skórovat, se odvážně pouštěli do ofenzivy a vytvářeli si větší šance. Hodně aktivní byl zejména talentovaný Brazilec Lucas. Blízko ke gólu však měl v 25. minutě Ezequel Lavezzi, který se snažil obstřelit brankáře Victora Valdése, ale ten předvedl výborný zákrok.

FOTOGALERIE

Barcelona - PSG. Xavi a Ibrahimovič.

Krátce po změně stran se už ale PSG dočkal poté, co hráči pařížského celku potvrdili, že jsou nejlepším týmem v soutěži podle počtu branek z rychlých brejků. Javier Pastore se vyhnul ofsajdové pasti a po přihrávce Zlatana Ibrahimovice postupoval sám na Valdése. Ten si sice na míč sáhl, ale tentokrát mu už v cestě do sítě nezabránil. Pro Ibrahimovice to byla už sedmá gólová přihrávka v této sezoně Ligy mistrů, což je nejvíce ze všech hráčů.

Okamžitě se začal rozcvičovat Messi a záhy na to přišel podpořit své spoluhráče na hřiště. Hra Barcelony se okamžitě zvedla a byl to právě držitel čtyř Zlatých míčů v řadě, kdo stál na začátku akce, která přinesla vyrovnání. Messi našel ve vápně Davida Villu, který ještě vrátil míč na hranici pokutového území na volného Pedra a španělský reprezentant přesnou střelou poslal Barcelonu do semifinále. Znovu se tak potvrdilo, že když Messi přijde na hřiště jako střídající hráč, Barcelona v Lize mistrů neprohraje.

"Soupeř hrál velmi dobře. Ale nakonec jsme to zvládli. Velkou roli sehrál příchod Messiho. On je pro nás hrozně důležitý hráč. Celý týden tvrdě pracoval na tom, aby mohl alespoň na chvíli nastoupit a pomoci nám. Tímto mu chceme poděkovat, že se tak obětoval. Jeho příchodem se vše změnilo, to on nás dotlačil k postupu," prohlásil autor postupové branky Pedro.

V dresu Barcelony nastoupil Xavi ke 113. utkání v LM, čímž se zařadil na čtvrté místo historického pořadí. Více zápasů odehráli jen Raúl, Iker Casillas a Roberto Carlos.

Juventus neměl šanci postoupit

Juventus potřeboval v odvetě dohnat dvoubrankové manko z prvního duelu, ale k většímu tlaku se nedostával. Až ve 24. minutě mohl vykřesat naději Andrea Pirlo, který tvrdě vystřelil z přímého kopu, ale brankář Manuel Neuer reflexivním zákrokem míč vyrazil. I na druhé straně pak zazářil gólman, když Gianluigi Buffon skvěle vychytal bombu Davida Alaby.

Bayern byl blízko definitivě postupu v 57. minutě, ale Arjen Robben trefil jen tyč. O sedm minut později už ale na pojistku došlo po gólové dorážce Maria Mandžukiče. Hned v zápětí mohl přidat další gól Thomas Müller, ale ve vyložené šanci po brejku Robbena selhal.

Juventus už ale neměl čas ani potřebnou kvalitu, aby vstřelil čtyři branky a se soutěží se rozloučil. Naopak Bayern, který postup ještě stvrdil v nastavení gólem střídajícího Claudia Pizarra, dál živí šanci, že napraví loňskou finálovou porážku s Chelsea.

"Čtyři dny po zisku titulu nebylo lehké se na utkání dobře koncentrovat a motivovat. V prvních 20 minutách to bylo vidět. Postupně jsme ale převzali kontrolu nad utkáním. Ve druhé půli už jsme byli jasně lepší a zasloužené postoupili," zhodnotil utkání trenér Bayernu Jupp Heynckes.

Výsledky

FC Barcelona - Paris St. Germain 1:1 (0:0)
Branky: 71. Pedro - 50. Pastore. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Adriano - Lavezzi, Thiago Silva, Beckham. Diváci: 80.000. První zápas 2:2, postoupila Barcelona.

Sestavy: Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Adriano (62. Bartra), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Fábregas (62. Messi), Villa (83. Song). Trenér: Vilanova.

PSG: Sirigu - Jallet (88. Van der Wiel), Alex, Thiago Silva, Maxwell - Lucas, Motta, Verratti (83. Beckham), Pastore - Ibrahimovic, Lavezzi (81. Gameiro). Trenér: Ancelotti.

Juventus Turín - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)
Branky: 64. Mandžukič, 90.+1 Pizarro. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Bonucci - Mandžukič. Diváci: 41.000. První zápas 0:2, postoupil Bayern.

Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Padoin (69. Isla), Pirlo, Pogba, Marchisio (79. Giaccherini), Asamoah - Vučinič, Quagliarella (66. Matri). Trenér: Conte.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten (35. Boateng), Dante, Alaba - Schweinsteiger, Javi Martinéz - Robben, Müller, Ribéry (80. Luiz Gustavo) - Mandžukič (83. Pizarro). Trenér: Heynckes.